Dramatyczna akcja straży granicznej. 5-latek dusił się owiniętym wokół szyi pasem

2023-08-16 11:06

Na przejściu granicznym w Korczowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 5-letni chłopiec owinął sobie pas bezpieczeństwa wokół szyi i zaczął się dusić. Zrozpaczonej mamie na pomoc ruszyli strażnicy graniczni. Ich reakcja była natychmiastowa.

Dramatyczna akcja straży granicznej. 5-latek dusił się owiniętym wokół szyi pasem
Autor: Getty images Dramatyczna akcja straży granicznej. 5-latek dusił się owiniętym wokół szyi pasem

Jak przekazał rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 13 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej. Wjeżdżająca do Polski obywatelka Ukrainy poprosiła strażników granicznych o pomoc. Okazało się, że jej synek owinął sobie kilkukrotnie pas wokół szyi i dusi się, a blokada pasów uniemożliwia ich rozplatanie.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

- Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Aby uwolnić duszące się dziecko, przecięli pasy bezpieczeństwa - powiedział por. Zakielarz.

Jak przekazano dalej w komunikacje już po chwili przerażona mama odetchnęła z ulgą. Jej dziecko zostało bezpiecznie wyjęte z samochodu. Po udzieleniu zaś niezbędnej pierwszej pomocy, cała rodzina mogła kontynuować podróż.

Jak dodał rzecznik straży granicznej, nie był to jedyny przypadek z ostatniego czasu, kiedy strażnicy graniczni z Podkarpacia ruszyli na pomoc potrzebującym. 11 sierpnia funkcjonariusze byli świadkami dachowania samochodu w miejscowości Zabłotce w powiecie sanockim.

- Jadący się przed nimi trabant zjechał na drugi pas, po czym zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem i dachował. Mundurowi pomogli wydostać się rodzinie z samochodu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy – przekazał.

Podkreślił przy tym, że podróżująca trabantem rodzina miała naprawdę dużo szczęścia. To cud, że nie doszło do zderzenia czołowego. Dachowanie pojazdu zaś zakończyło się tylko niewielkimi obrażeniami.

Zapinasz w ten sposób pasy dziecku? Ten błąd może kosztować życie!

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza