Dzieci wracają wcześniej do szkół - minister ogłasza koniec nauki zdalnej

2022-02-09 13:13

Wcześniej niż zapowiadano dzieci wrócą do nauki zdalnej. Minister Czarnek ogłosił, ze zamiast 27 lutego szkoły zostaną otwarte dla uczniów tydzień wcześniej. Od 10 lutego nie będzie również kwarantanny dla uczniów, którzy mieli kontakt z chorym kolegą czy nauczycielem.

PILNE
Autor: canva

Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - ogłosił  minister Niedzielski na konferencji, która odbyła się 9 lutego. Jednocześnie razem z ministrem edukacji poinformował, że dzieci z klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej wcześniej niż zapowiadano, bo 21, a nie 27 lutego.

Wszystko dlatego, że pandemia słabnie, a liczba zachorowań nie przekłada się na zajęcia łóżek szpitalnych - omicron jest łagodniejszy niż poprzednie warianty koronawirusa.

Minister zapowiedział również zniesienie kwarantanny dla osób, które miały styczność z chorą osobą i obecnie przebywają w domu - taką decyzję sms-owo otrzymają wszystkie osoby przebywające aktualnie na kwarantannie już jutro. Izolacja osoby chorej skrócona została do 7 dni. Tydzień trwać będzie również kwarantanna dla domowników osoby chorej na COVID-19.

- Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować decyzje o znoszeniu w restrykcji - powiedział minister Niedzielski.

Czytaj równieżCo zrobić, żeby dziecko przeszło na edukację domową? Poradnik krok po kroku