Dziecko nie chciało wyłączyć komputera, więc mama zrobiła TO. "Żaden rodzic nie powinien tego krytykować"

2022-10-17 15:29

Pewna mama na Tiktoku pokazała, co zrobiła, gdy jej kilkuletnia córka nie reagowała na prośby o wyłączenie komputera i położenie się do łóżka. Dwukrotnie zwróciła się do dziewczynki, a gdy ta ją zignorowała, w końcu zrobiła to.

Dziecko nie chciało wyłączyć komputera i iść spać. Ta mama znalazła na to swój sposób
Autor: Getty images/TikTok @kristinrigdon Dziecko nie chciało wyłączyć komputera i iść spać. Ta mama znalazła na to swój sposób

Na nagraniu tiktokerki @kristinrigdon widać młodą mamę, jak wyłącza córce komputer, na którym ta chwilę wcześniej w najlepsze grała sobie w gry. Gdy gaśnie ekran monitora, dziewczynka wpada w furię. Zeskakuje z krzesła na podłogę i rzuca się po niej. W swojej rozpaczy nawet nie zamierza skierować się w stronę sypialni.

Przeczytaj także: Jak urządzenia elektroniczne wpływają na rozwój mowy małego dziecka?

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

W tym momencie ponownie wkracza jej mama, która bardzo spokojnie chwyta córkę za stopę i powoli ciągnie ją do pokoju. Widać, że dziecko powoli oswaja się z całą sytuacją, bo w ogóle nie protestuje.

„Żadne dziecko nie zostało skrzywdzone podczas robienia tego wideo! Wracając do tej krótkiej historii - była prawie 21:30 i już dwa razy powiedziałam Kristinie, że nadszedł czas, by iść spać. W końcu wyłączyłam jej komputer w momencie, gdy prosiła mnie, żebym poczekała jeszcze sekundę. Zaciągnęłam ją do łóżka za stopę, bo dla nas obojga był już najwyższy czas, by iść do łóżka” – napisała pod nagraniem mama dziewczynki.

„Tak wygląda rodzicielstwo w prawdziwym życiu”

Pod filmikiem pojawiła się masa komentarzy od innych rodziców, którzy wyrażali swoje duże zrozumienie dla postępowania mamy.

„Uff a już się bałam, że tylko moje dziecko tak robi.”

„Żaden rodzic nie powinien tego krytykować, ponieważ my robimy to samo.”

„Tak wygląda rodzicielstwo w prawdziwym życiu.”

„Cierpliwa mama, ja dwa razy nie powtarzam.”

„To jest uczciwe, surowe rodzicielstwo. Bądźmy szczerzy - nie zrobiła absolutnie nic złego. Nie krzyczała, nie uderzała, ani nie naciskała” – pisali.

Tylko stanowczość i umiar nas uratuje

Wielu obserwatorów podkreślało jednak, że łatwo wpaść w „komputerową pułapkę” z najmłodszymi. Jako rodzice chcemy mieć chwilę spokoju, więc pozwalamy dzieciom (nawet tym najmłodszym) korzystać z komputera. A gdy te wejdą w wir grania, zapominają o wszystkim i za nic w świecie nie chcą skończyć.

Co robić w takich momentach? Internauci komentujący nagranie podzielili się swoimi patentami, na wyjście z tej patowej sytuacji. Większość z nich doradza stanowczość i umiar.

„Miałam tak dzień w dzień. Na początku reagowałam, a potem już nie … i skończyło się”.

„Bo właśnie komórki, komputery, gry robią tak z dziećmi... Przerabiałam to, aż stanowczo powiedziałam stop” – przyznawali.

Przeczytaj także: Chcesz mieć mądre dziecko? Naukowcy ustalili limit czasu spędzanego przez malca przed ekranem

Obróć moment wyłączenia komputera w zabawę

Jeden z ojców pochwalił się swoim nietypowym patentem na to, jak w miły sposób zakończyć oglądanie przez dziecko multimediów.

„Chwytałem swoje dzieci za stopy i nosiłem je do góry nogami. Niestety przyniosło to odwrotny skutek - teraz zmuszają mnie do robienia tego cały czas” – śmiał się.

Przyznajemy temu tacie 100 proc. racji. Tylko zabawa z rodzicem jest w stanie konkurować ze smatrfonem i komputerem. Dzieci kochają wygłupy z rodzicami i zabawy, w które rodzic jest w 100 proc. zaangażowany, a nie obecny tylko ciałem.

Przeczytaj także: "Mamo, pobaw się ze mną". Oto co dzieci naprawdę chcą przez to powiedzieć

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza