Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie. Zabierz dziecko do cudownego świata książek!

2014-05-16 17:16

21 maja rozpocznie się w Warszawie festiwal literatury dziecięcej. Organizatorzy przewidzieli dla rodziców i dzieci mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania ze znanymi postaciami związanymi z książkami dziecięcymi, warsztaty czy wernisaże. Sprawdźcie, czy warto się tam wybrać z dzieckiem!

Książki
Autor: materiały prasowe

Festiwal Literatury dla Dzieci jest częścią Warszawskich Targów Książki. To znakomita okazja, aby zachęcić dziecko do czytania książek albo pokazać mu świat literatury od środka. A będzie w czym wybierać, bo organizatorzy przewidzieli masę atrakcji!

Udaj się do doliny Muminków

Festiwal rozpocznie się 21 maja. O godz. 19 odbędzie się spotkanie "Mroczne czytanki po zmroku" w ramach Europejskiej Nocy Literatury, którego głównym gościem będzie Hanna Gronkiewicz-Waltz. Atrakcje dla dzieci tak naprawdę rozpoczną się dopiero w czwartek 22 maja. Już od godz. 10 na Stadionie Narodowym będzie można oglądać różne wystawy, m.in. tę dotyczącą Tove Jansson (autorki niezapomnianych "Muminków"). 22 maja odbędą się również warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki, zajęcia szkoły detektywów czy spotkania ze Skandynawią.

Weź udział w warsztatach aktorskich

W piątek 23 maja Festiwal Literatury dla Dzieci przygotowuje gratkę dla wszystkich artystycznie uzdolnionych dzieci. Tego dnia odbędą się bowiem warsztaty literacko-plastyczne oraz literacko-aktorskie. Będzie można również zwiedzić pracownię, w której powstają ręcznie dekorowane torciki oraz zobaczyć, jak powstaje rzeźba z czekolady.

W sobotę 24 maja ciąg dalszy atrakcji. Tego dnia odbędą się warsztaty mapowo-rysunkowe i typograficzne, czyli coś dla wszystkich małych poszukiwaczy przygód!

Spotkaj fanów Pippi

W niedzielę 25 maja Festiwal Literatury dla Dzieci oferuje z kolei grę miejską, zlot fanów Pippi czy wernisaż wystawy ilustracji. Oczywiście, w ciągu każdego z festiwalowych dni będzie można się spotkać z autorami i ilustratorami książek dla dzieci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza