Genialny patent na bezpieczeństwo malca na plaży. Wystarczy gadżet za kilka złotych

2023-07-18 12:40

Jeśli wakacje nad morzem kojarzą ci się z nieustannym stresem o malucha uciekającego w kierunku wody, powinnaś wypróbować ten sposób. Mama czwórki dzieci pokazała, jak przytrzymuje obok swojego ręcznika dziecko, nie odbierając mu jednocześnie radości z zabawy w wodzie.

mama z córeczką na plaży kopią dołek w piasku
Autor: Getty images/kadr IG@athomewith.shannon Genialny patent na bezpieczeństwo malca na plaży. Wystarczy folia malarska

- Wróciłam z urlopu i jestem bardziej zmęczona niż przed nim - zwierzyła się nam reakcyjna koleżanka. - Cały dzień biegałam po plaży za córeczką, nawet nie usiadłam na leżaku....

To problem większości rodziców, odpoczywających z maluchami nad wodą. Strach przez zgubieniem dziecka w tłumie czy utonięciem w morzu paraliżuje i nie pozwala na spokojny odpoczynek na słońcu. Nic dziwnego, że rodzice szukają sposobów na przytrzymanie malca przy swoim ręczniku albo zabaw plażowych, które pozwolą im choć na chwilę spuścić z oka dziecko, aby odpocząć.

Pewna mama go znalazła i pokazała metodę, dzięki której zatrzymała dziecko przy sobie na plaży pełnej ludzi, z dala od brzegu, nie odbierając mu jednocześnie radości z pluskania się w wodzie.

Sprytne sposoby zapracowanej mamy

@athomewith.shannon to nick mamy czwórki dzieci, która na swoim profilu na IG dzieli się z innymi rodzicami sprytnymi sztuczkami ułatwiającymi jej życie. Zapracowaną kobietę obserwuje ponad 350 tys. osób, które chętnie korzystają z jej pomysłów. Latem, jak większość Amerykanów, Shannon pojechała z dziećmi nad morze, skąd wysłała nagranie sprytnego sposobu na bezpieczną zabawę malucha.

Czytaj również: 10 zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać z dzieckiem na plaży i nad wodą

Pokazała plażowy trik. Wylał się na nią hejt: "Całkowicie niebezpieczne dla środowiska"

Wystarczy folia

Na filmiku Shannon pokazuje, jak z dziećmi wykopuje w piasku dość duży, ale niezbyt głęboki dół. Potem wykłada go folią - na filmie podpowiada, że to zasłona prysznicowa, która kupiła za 1 dolara (sprawdziłyśmy - w polskim internecie podobną folię można dorwać już za 9 zł). Do tak przygotowanego basenu wlewa wiaderkiem wodę i wrzuca zabawki plażowe. Jak się domyślamy, obok basenu rozłożyła już swój ręcznik i może teraz spokojnie odpoczywać, zerkając tylko na bawiącego się obok niej najmłodszego synka. 

Shannon przyznała, że zabawa była świetna nie tylko w wodzie, ale już w trakcie budowania basenu - gdy to razem ze starszymi dzieciakami, kopała dołek i nosiła wodę.

Genialne pomysły Shannon

Na profilu Shannon znaleźć można wiele innych sprytnych sposobów na letni odpoczynek z dziećmi. Miedzy innymi kupno siatkowej torby, z której łatwo wysypać piasek, odwracanie klapek podeszwami do wierzchu, aby nie nagrzewały się na słońcu, czy użycie prześcieradła z gumką przytrzymywanego torbami zamiast plażowego ręcznika, którego ścianki zapobiegają wsypywaniu się piasku. A wiedziałyście, że puder dla dzieci łatwo usuwa piasek z ciała?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza