Groźny wypadek szkolnego busa z dziećmi. "Zjechał na przeciwległy pas i przewrócił się”

2023-11-13 11:59

Do groźnego wypadku doszło dziś rano w okolicach godziny 7.00 w województwie zachodniopomorskim. Bus przewożący dzieci do szkoły przewrócił się na drodze niedaleko Barlinka. Poszkodowanych zostało 7 osób, w tym pięcioro dzieci.

Groźny wypadek busa z dziećmi jadącymi do szkoły
Autor: Facebook screenshot Groźny wypadek busa z dziećmi jadącymi do szkoły.

Wypadek z udziałem busa przewożącego dzieci miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 151 między Barlinkiem a Pełczycami. Jak podaje lokalny portal barlinek24.pl, pojazd przewoził dzieci z niepełnosprawnością do jednej z okolicznych szkół. 

Jak podał Tomasz Kubiak z komendy wojewódzkiej PSP w Szczecinie, cytowany przez Radio Zet, na miejsce wysłanych zostało 6 karetek, śmigłowiec LPR i 4 zastępy straży pożarnej.

Dowiedz się: Przejechał nad 2-latkiem na pasach i uciekł z miejsca wypadku. Szokujące zdarzenie uchwyciły kamery

Ćwiczenia Route 604. Wojsko Polskie ćwiczyło scenariusze na wypadek wojny

Zobacz: Opiekunka osłaniała dzieci, została ranna. Groźny wypadek w przedszkolu w Polanowie

Bus jechał zbyt szybko

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że powodem wypadku najprawdopodobniej było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. 

- Bus, jadący od strony Pełczyc, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i przewrócił się – poinformował asp. sztabowy Jacek Poleszczuk z policji powiatowej w Myśliborzu w rozmowie z radiem RMF FM.

Jedno z dzieci z urazem brzucha

Jedno z dzieci z powodu urazu brzucha zostało przewiezione do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Pozostałej czwórce dzieci pomoc została udzielona na miejscu. Lekarze nie odnotowali u nich większych obrażeń. Są już pod opieką swoich rodzin.

W gorszym stanie jest za to opiekunka dzieci i kierowca. Wiadomo, że mężczyzna trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim z urazem kręgosłupa. Kobietę przewieziono zaś do placówki w Choszcznie.

Źródło:

barlinek24.pl

wiadomosci.radiozet.pl

rmf24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza