Polskie imiona inspirowane naturą. Masz fantazję, aby nazwać tak dziecko?

2022-08-24 13:39

June, czyli czerwiec, Sun, czyli słońce... Na Zachodzie ludzie nie mają problemu, aby tak nazwać dziecko. W Polsce nazywanie dziecka nazwą miesiąca czy planety brzmiałoby dziwnie. Ale... są imiona inspirowane natura, które nie rażą, a na dodatek są naprawdę ładne.

Polskie imiona inspirowane naturą - masz fantazję, aby nazwać tak dziecko?
Autor: Getty images Polskie imiona inspirowane naturą - masz fantazję, aby nazwać tak dziecko?

Wołanie na chłopca Czerwiec, a na dziewczynkę Jabłoń wywołałoby raczej zdziwienie. Ale na Zachodzie jest inaczej. Kilka dni temu piosenkarz Michale Buble doczekał się córeczki o imieniu Cielo (Niebo), Gwyneth Paltrow ma 18-letnią córkę Apple (Jabłko), a Kylie Jenner nazwała syna Wolf, czyli Wilk.

Ale i w Polsce można znaleźć imiona, do których już się przyzwyczailiśmy, a których źródło też leży w naturze. Nie bój się ich wybrać, bo są piękne i oryginalne.

10 polskich imion inspirowanych naturą 

Czytaj równieżPodaj nam rok urodzenia córki, a zgadniemy, jak ma na imię... Oto TOP 10 imion dla dziewczynek z ostatnich 20 lat

Czy warto nadać dziecku drugie imię? Sprawdź, co o tym zwyczaju sądzą inni rodzice

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza