Nie nadawaj dzieciom tych imion! Przynoszą pecha i zwiastują nieszczęście w życiu

2022-09-09 11:39

Zgodnie z ich znaczeniem w języku z którego się wywodzą, z ludowymi opowiastkami, a także wierzeniami ezoterycznymi i astrologią. Tych 10 imion przynosi pecha, zwiastuje w życiu niepowodzenia i nieszczęście. Wśród nich jest jedno imię z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych imion dla dzieci nadawanych w pierwszej połowie 2022 roku.

płaczące dziecko
Autor: Getty Images Te imiona, według przesądów, znaczenia lub ezoteryki przynoszą pecha.

Można w to wierzyć lub się z tego śmiać. Chociaż z drugiej strony, ilość czerwonych kokardek przywiązywanych do wózków dziecięcych w naszym kraju dowodzi, że przesądy nie są obce nawet młodym osobom. Jak to więc jest z tymi imionami? Które mogą przynosić dziecku cięzkie życia i zwyczajnego pecha? 

Oto 5 imion dla dziewczynek i 5 dla chłopców. Wśród nich kilka jest bardzo popularnych, takich jak Alicja, Marysia, Błażej i Oliwier. Dlaczego mają wróżyć kiepską przysżłość? Sprawdzamy. 

Przeczytaj: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Zobacz: Urocze i z charakterem. 7 trzyliterowych imion dla dziewczynek, które będą nosić długie nazwiska

Pechowe imiona dla dziewczynek

Jeśli wierzyć między innymi ezoteryce, lepiej unikać tych imion:

Chodzi tu jednak głównie o zdrobnienie - Ala. To słowo w Bułgarii, Macedonii i Serbii oznacza potwora jedzącego dzieci. Drugie jego znaczenie to demon odpowiadający za złą pogodę, a także niszczenie upraw. 

Jeśli wierzyć jego znaczeniu, Cecylia może w życiu błądzić i dokonywać złych wyborów. Imię to w języku łacińskim oznacza bowiem "ślepa", "ciemna" i "wątpliwa".

To imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza "gorzka". Według ezoteryki zwiastuje w życiu smutek.

Tu znowu chodzi o samo zdrobnienie - Mania. W mitologii etruskiej imię to nosiła bogini zaświatów i śmierci, która była uznawana za matkę duchów. 

Zgodnie z ezoteryką, imię to uznawane jest za zwiastujące nieszczęście, niosące za sobą mrok i brak spokoju.

Pechowe imiona dla chłopców

Nadałabyś je synowi, wiedząc o tym?

Zgodnie z ezoteryką, imię to zapowiada trudności i niepowodzenia w życiu. W łacinie, skąd się wywodzi oznaczało osobę sepleniącą i jąkającą się. 

Jeśli wierzyć ezoteryce, imię to zwiastuje ciągłe lawirowanie między dobrem a złem mimo pozytywnych zamiarów. Imię to ma przyczyniać się do powolnego upadku osoby jej noszącej oraz tendencji do wciągania innych w kłopoty.

Jeśli wierzyć w porzekadła marynarzy, Jonasz to kłopoty. Wierzyli oni niegdyś, że Jonasza nie należy wpuszczać na statek, bo przyniesie on pecha, a nawet zatonięcie statku, z którego jednak on sam - ocaleje. 

Według ezoteryki, imię Józef przynosi dziecku złe cechy charakteru. Mają to być osoby, które są fałszywe i podstępne. 

To popularne imię dla chłopca ma ukrytą przerażającą historię. Okazuje się, że nosił je książę chóru archaniołów - Olivier, który stał się demonem. Imię to ma zwiastować okrucieństwo i chciwość. 

Sprawdź: Podaj nam rok urodzenia córki, a zgadniemy, jak ma na imię... Oto TOP 10 imion dla dziewczynek z ostatnich 20 lat