Kiedy 500 plus w sierpniu? Sprawdź, czy długi weekend wpłynie na terminy wypłat

2023-08-08 10:27

Wypłata świadczenia 500 plus może w sierpniu nastąpić później. W związku z długim weekendem pieniądze mogą trafić na konta rodziców w innym terminie niż zwykle. Sprawdź, kiedy możesz się spodziewać 500 plus.

500 plus
Autor: Getty Images Wypłata 500 plus w sierpniu powinna nastąpić przed długim weekendem.

500 plus to świadczenie dla rodziców, które otrzymują co miesiąc na każde dziecko w rodzinie. Pieniądze zwykle trafiają w tym samym dniu na konta wskazane przy wypełnianiu wniosku, a terminy wypłat można sprawdzić na indywidualnym koncie PUE ZUS.

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Terminy wypłat 500 plus

Świadczenie 500 plus jest realizowane kilka razy w miesiącu. Terminy płatności podane przez ZUS to: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22. W związku z tym, że jest tak wiele terminów wypłat, nie należy się obawiać, że będzie duże opóźnienie w realizowaniu płatności.

Kiedy wypłata 500 plus w sierpniu?

15 sierpnia to święto państwowe, dzień wolny od pracy. W związku z tym tego dnia banki nie będą działały, a zrealizowanie przelewów będzie możliwe, ale pieniądze dotrą na konta z opóźnieniem. Nie należy jednak się martwić, bo w sytuacji, w której przypada święto państwowe, pieniądze ze świadczenia trafiają na konta dzień wcześniej. Wypłata 500 plus w sierpniu powinna więc nastąpić 14 sierpnia lub jeszcze wcześniej - 9 sierpnia.

Jak sprawdzić, kiedy dostanę 500 plus?

Termin wypłaty 500 plus warto sprawdzić na swoim indywidualnym koncie w ZUS. Jest to bardzo proste — aby to zrobić, wystarczy zalogować się na stronie PUE ZUS. Tam wybrać portfel "Rodzina 500+", a następnie wejść w ostatni złożony wniosek i sprawdzić szczegóły wypłat. Wszystkie informacje powinny być dostępne w zakładce "Wypłaty i zwroty".

Od 1 stycznia 2024 roku 800 plus

Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie 500 plus wzrośnie do 800 złotych na dziecko. Jest to efekt inflacji, który ma pomóc rodzinom radzić sobie ze wzrostem cen i kosztów utrzymania. W związku ze zmianą wysokości świadczenia nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków, zwiększenie świadczenia nastąpi automatycznie. Pieniądze powinny trafić na konta rodziców do końca lutego 2024 roku (jeśli nastąpi opóźnienie w styczniu, rodzice otrzymają wyrównanie w lutym).

Czytaj: Państwo może sprawdzić, jak wykorzystujesz 500 plus. Za co grozi utrata świadczenia?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza