Kiedyś inaczej się wychowywało dzieci. Zgodziłabyś się na to?

2022-01-14 9:22
Kiedyś inaczej się wychowywało dzieci! Zgodziłabyś się na to?
Autor: Getty images Kiedyś inaczej się wychowywało dzieci! Zgodziłabyś się na to?

Standardy opieki na niemowlęciem i dzieckiem bardzo zmieniły się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. To, co kiedyś było normą, dziś wydaje się nam niewyobrażalne. Zobaczcie zdjęcia sprzed lat i powiedzcie, czy zgodziłybyście się dziś na coś takiego?

Czy przyszło by ci do głowy dać dwulatkowi piwo, wieźć malca samochodem bez fotelika albo pozwolić na naukę jazdy na rowerze bez kasku? Kiedyś to było normalne, nikt nie zastanawiał się, że to ryzykowne. Co więcej - ta beztroska nie wynikała z braku miłości rodziców do dzieci, lecz z braku wiedzy o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą konkretne zachowanie. 

Wiele rzeczy, typowych dla lat 60-tych czy 70-tych ubiegłego wieku, wynikało z wielopokoleniowych przyzwyczajeń, a to zdarza się i nam (do dziś niektóre mamy np. poją niemowlęta wodą z glukozą, bo tak robiła babcia, mama, ciocia...). Ale my mamy dziś większy dostęp do lekarzy i informacji, więc szybko weryfikujemy to, co jest nieprawidłowe, od tego, co jest dobre dla naszego dziecka. 

Zobacz, jak kiedyś wychowywano dzieci. Czy zdecydowałabyś się dziś na coś takiego!? I jeszcze mały EDIT: żadne z dzieci na tych zdjęciach nie doznało uszczerbku na zdrowiu :)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza