Kłodzko. Matka dwukrotnie ugodziła córkę nożem. Zaatakowała, gdy dziewczynka spała

2023-12-07 12:42

W nocy z 4 na 5 grudnia w jednym z mieszkań na osiedlu w Kłodzku matka zaatakowała swoją nastoletnią córkę. Dziewczynka otrzymała dwa ciosy w klatkę piersiową, trafiła do szpitala.

Kłodzko. Matka dwukrotnie ugodziła córkę nożem. Zaatakowała, gdy dziewczynka spała
Autor: Getty Images/@24klodzko.pl Kłodzko. Matka dwukrotnie ugodziła córkę nożem. Zaatakowała, gdy dziewczynka spała

Do tragicznego zdarzenia doszło 5 grudnia około 3:00 nad ranem. Jak podają lokalne media, chodzi o jedno z nowych osiedli mieszkaniowych w Kłodzku. Dla dobra sprawy nie informują jednak, w którym bloku doszło do ataku.

Spis treści

  1. Dwukrotnie dźgnęła córkę nożem
  2. Stan zdrowia dziewczynki jest dobry
Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Dwukrotnie dźgnęła córkę nożem

Matka dwukrotnie ugodziła nożem śpiącą 14-latkę. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego zaatakowała swoją córkę. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kłodzku. Do tej pory kobieta nie została przesłuchana, ponieważ przebywa na oddziale psychiatrycznym Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Nie pozwala na to jej stan zdrowia.

Dalsze czynności procesowe uzależnione są od opinii biegłego psychiatry. W tej chwili gromadzony jest materiał dowodowy, który pozwoli ustalić, w jaki sposób doszło do ataku i co go poprzedziło.

Najprawdopodobniej atak był próbą zabójstwa dziecka.

Czytaj też: Inwałd. Wezwali pomoc do 6-miesięcznego dziecka. Nie udało się go uratować

Stan zdrowia dziewczynki jest dobry

Jak przekazuje zastępca Prokuratora Rejonowego w Kłodzku, stan poszkodowanej jest dobry, dziecko przebywa obecnie w szpitalu.

"Dziewczynka ma dwie rany kłute, jej życiu i zdrowiu w tej chwili nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, w stanie dobrym przebywa w szpitalu, jest w kontakcie logicznym i przytomna" - mówi Maciej Leszczyński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Kłodzku.

Za czyn, którego dopuściła się matka, kobiecie grozi od 10 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąsiedzi przekazali, że kobieta jest wdową i sama wychowywała nastoletnią córkę.

Źródło: 24klodzko.pl

Czytaj też: 7-latek biegł ulicą i wzywał pomocy. Jego mama została zaatakowana

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza