Lekarze uznali dziecko za zmarłe jeszcze w łonie matki. Po porodzie wydarzył się cud

2023-03-07 14:30

Ten maluszek zdaniem lekarzy miał urodzić się martwy. Gdy jednak przyszedł na świat stało się coś, co zaskoczyło wszystkich. Zszokowani medycy zarejestrowali wszystko na filmie.

Lekarze uznali dziecko za zmarłe jeszcze w łonie matki. Po porodzie wydarzył się cud
Autor: Getty images/TikTok@babiescare Lekarze uznali dziecko za zmarłe jeszcze w łonie matki. Po porodzie wydarzył się cud

Nagranie z noworodkiem uznanym za zmarłego podbiło serca użytkowników TikToka. Jego historia pokazuje, że nawet w beznadziejnych sytuacjach, warto nie tracić wiary w szczęśliwe zakończenia.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Uznany za zmarłego noworodek, zaczął sam oddychać

„To dziecko zostało uznane za zmarłe w łonie matki. Gdy się urodziło, zaczęło oddychać” – tymi słowami podpisano krótki filmik z jednego z amerykańskich szpitali położniczych.

Opublikował je użytkownik After Birth (@babiescare), który na TikToku dzieli się z innymi różnymi nagraniami z wyjątkowych narodzin dzieci. Tym razem jednak jego wideo pokazało prawdziwy cud. Rodzice tego maleństwa przed porodem dowiedzieli się, że dziecko urodzi się martwe. Kiedy zaczęła się więc akcja porodowa, nikt nie zakładał szczęśliwego scenariusza.

Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, po porodzie malec zaczął samodzielnie oddychać. Na filmiku widać jak noworodek normalnie rusza się i płacze. Co prawda maluszek jest mocno opuchnięty i na powiekach ma wyraźne zasinienia, najważniejsze jednak, że żyje.

„Przeznaczone mu było żyć”

Nagranie wyraźnie poruszyło internautów. W krótkim czasie zebrało blisko 22 tysiące komentarzy i prawie pół miliona polubień. Wielu komentujących cudowne narodziny dziecka uznało po prostu za przeznaczenie. Zwracali również uwagę na to, że musi mieć szczególne błogosławieństwo od Boga.

„Znam cud życia, przerabiałam to już 2 razy. Dusza tego dziecka ma coś ważnego do przerobienia tu na ziemi i oto ten cud”.

„Przeznaczone mu było żyć… Jest dowodem, że Bóg jest wszechmogący! Mam nadzieję, że trafi do wspaniałego domu”.

„Bądź błogosławiona dziecinko w imieniu JEZUS. Panie, jesteś wielki! Dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych”.

„Walczył, żeby tu być. Ten mały będzie robił niesamowite rzeczy. Błogosławieństwo dla ciebie kochanie” – pisali.