Mała Oliwka pokonała raka. Szpital przygotował dla niej piękne pożegnanie. "Popłakałam się"

2023-03-08 15:53

Kilkuletnia Oliwka po wielomiesięcznych zmaganiach wygrała walkę z nowotworem. Wzruszający moment, gdy na dobre opuszcza mury niemieckiej kliniki, nagrali jej bliscy. „Koniec. Wygrałaś córcia” - podpisała nagranie jej mama.

Mała Oliwka pokonała raka. Medycy przygotowali dla niej wzruszające pożegnanie. Popłakałam się
Autor: TikTok/@annagrzelak88 Mała Oliwka pokonała raka. Medycy przygotowali dla niej wzruszające pożegnanie. "Popłakałam się"

Anna Grzelak, mama małej Oliwki na swoim tiktokowym koncie od samego początku relacjonuje zmagania swojej córeczki z ciężko chorobą. Dziewczynka zaczęła swoje leczenie w lipcu 2022 roku. Przez długie miesiące musiała poddawać się rygorowi terapii w jednym z niemieckich szpitali. Naprzemiennie poddawana była sesjom chemioterapii i naświetlania. 21 lutego 2023 roku jej wielki trud oraz zaangażowanie lekarzy przyniósł największą nagrodę – dziewczynka została wyleczona. Jej wyjście ze szpitala miało wyjątkowy, uroczysty charakter. Piękną muzyczną oprawę przygotował personel kliniki.

Jakie są objawy nowotworów w obrębie jamy brzusznej?

Oliwka wygrała walkę z nowotworem. Niemieccy medycy żegnali ją ze wzruszeniem

Na nagraniu widać, jak dziewczynka, trzymając mamę za rękę, zmierza w kierunku drzwi wyjściowych oddziału onkologicznego. Wzdłuż korytarza zaś mija cały personel, który się nią opiekował w trakcie długiego leczenia. Jeden z medyków gra na gitarze i wspólnie z pozostałymi kolegami i koleżankami śpiewa dziewczynce piosenkę. Na jej zakończenie medycy kłaniają się w pas i biją brawo małej wojowniczce. Następnie jedna z „cioć” przypina Oliwce wyjątkową odznakę. Swoje wyjście z oddziału dziewczynka obwieszcza zaś symbolicznym dzwonkiem, umieszczonym tuż przy drzwiach wyjściowych, przy których czeka już na nią cała rodzina - wzruszony tata i bracia.

Internauci wzruszeni pożegnaniem Oliwii. „Nic piękniejszego dziś nie zobaczę”

Filmik opublikowany przez mamę małej wojowniczki polubiło ponad 48 tysięcy osób. Pod nagraniem pojawiło się także ponad 2,5 tysiąca ciepłych komentarzy.

„Nic piękniejszego dziś nie zobaczę”.

„No i ryczę z samego rana. Dzielna mała i dzielni Wy. Cudowności dla Was i aby radości i zdrowie zawsze już zawitały w Waszym życiu”.

„O Boziu dziewczyno cały świat stoi przed Tobą otworem! Cudownie jest patrzeć na Twoje szczęście”.

„Ta radość.. tak długo czekałam razem z Wami, żeby usłyszeć ten dźwięk dzwonka”.

„Chciałabym i życzę tego każdemu dziecku z onkologii aby opuszczało to miejsce z taką radością. Mała bohaterka”.

„Nie mogę przestać płakać, jesteście bohaterkami - Obie. Również chylę czoła” – pisali wzruszeni.