Małgorzata Rozenek gorzko o wyprowadzce syna. „To łamie mi serce”

2024-05-22 16:10

Małgorzata Rozenek to mama trzech synów między którymi jest spora różnica wieku. Jednocześnie mierzy się z wyzwaniami życia mamy przedszkolaka oraz z problemami rodzica, którego dzieci wyfruwają z gniazda. Ostatnio w jednym z wywiadów podzieliła się trudnymi emocjami, jakie temu towarzyszą.

Małgorzata Rozenek nie owija w bawełnę mówiąc o studiach Stasia, „Ciężko mi się z tym pogodzić”
Autor: Instagram/ @m_rozenek Małgorzata Rozenek nie owija w bawełnę mówiąc o studiach Stasia, „Ciężko mi się z tym pogodzić”

45-letnia Małgorzata Rozenek jest mamą 17-letniego Stasia i 14-letniego Tadeusza, których ma z małżeństwa z aktorem, Jackiem Rozenkiem. Prezenterka telewizyjna od 2013 roku związana jest z piłkarzem, Radosławem Majdanem z którym wcięła ślub w 2016 roku, a w 2020 urodził się ich synek, Henio

Duża rozpiętość wiekowa między chłopcami ma swoje plusy. Dłużej i stopniowo dzieci "wyfruwają z gniazda". Czas szybko płynie i najstarszy syn gwiazdy już dorósł do decyzji o wyprowadzce z domu. Jak się okazuje, jego znana mama bardzo to przeżywa. 

Zobacz: Małgorzata Rozenek szczerze o 800 plus. „Moje dzieci pobierają”. Dostają jeszcze coś

Małgorzata Rozenek-Majdan dosadnie o swojej matce: "Krytykuje wszystko"

Staś chce wyjechać na studia

Stanisław Rozenek, który niebawem kończy 18 lat, stanie przed wyborem studiów. Już dziś wydaje się mieć bardzo konkretne plany. Wiadomo też, że nowy etap będzie wiązał się z opuszczeniem domu rodzinnego. Ten temat jest dla kochającej mamy wyjątkowo ciężki. 

- Zupełnie poważnie, nie spodziewałam się tego, jak bardzo to mnie dotknie. Wydawało mi się, że przyjdzie mi to z łatwością, bo oczywiście rozumiem, że dzieci wychowuje się po to, żeby oddać je światu. Ale jak mam poczucie, że to są ostatnie miesiące, w których Staś mieszka w domu, to łamie mi się serce. Ciężko mi się z tym pogodzić - wyznała Rozenek-Majdan w rozmowie z serwisem Plotek.

Rozenek prosiła syna by został w Europie

Paradoksalnie, jak się okazuje mama bardzo wspiera pomysł na ścieżkę kariery swojego najstarszego syna. Okazuje się, że chciałby on studiować nauki polityczne i stosunki międzynarodowe. To ponoć duża zasługa stażu w niemieckim oddziale Parlamentu Europejskiego, jaki niedawno odbył. Trudniejszy jest jednak temat studiów zagranicznych, które chłopak chce podjąć.

- Jedyne, co udało mi się przewalczyć to, żeby został w Europie. Był pomysł Quebecu, to jest francuskojęzyczna część Kanady. Mówię mu: "Synu, ja już wtedy nie wpadnę, mając weekend wolny, ani ty nie przyjedziesz, mając kilka dni wolnego, a w Europie jest to jednak dużo łatwiejsze - zdradziła dla Plotka Rozenek-Majdan. 

Niewykluczone, że to właśnie mama była dla Stasia inspiracją do obrania ścieżki kariery. Małgorzata Rozenek od lat walczy w Polsce o kwestie związane z in-vitro. Jako mama trzech synów poczętych dzięki tej metodzie, w 2022 roku zainaugurowała zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym refundację in-vitro przez państwo. 15 czerwca 2023 roku wygłosiła też przemówienie w sejmie w tym temacie. Oprócz tego jest autorką książki "In vitro. Rozmowy intymne".

Przeczytaj: Rozenek pokazała filmik z Heniem i się zaczęło. „A pani to tak może pokazywać cudze dzieci?"