Mama pokazała zabawki, jakie kupiła 2-letniemu synowi, i się zaczęło. "To nie jest wyłącznie sprawa dziewczynek"

2022-08-08 10:28

Odgrywanie ról i naśladowanie rodziców, to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Dlaczego więc chłopiec może bawić się małą kosiarką, ale już nie odkurzaczem? Ten problem postanowiła poruszyć jedna z mam z TikToka i pokazała, czym bawi się jej syn.

zabawki
Autor: Getty Images PEwne zabawki powinny być dla wszystkich dzieci, nie tylko dla dziewczynek.

Wśród dorosłych ludzi już nikogo nie dziwi równość płciowa w kwestii zajmowania się domem. Jest wręcz mile widziana, a nawet wymagana. Ten pozytywny trend nie zawsze przenosi się na kwestię wychowywania dzieci i zabawek, jakie im kupujemy.

Mali chłopcy patrzą na współczesnych ojców zajmujących się młodszym rodzeństwem, prowadzących wózki, przyrządzających posiłki, albo sprzątających w domu. Mimo to wciąż częściej kupujemy im zabawkowe wiertarki, kosiarki, czy mini warsztaty, niż kuchnie, lalki typu bobaski, czy zestawy sprzątające. Ta mama postanowiła pokazać swoje podejście do tematu.

Zobacz też: Czym się różnią zabawki dla dziewczynek i chłopców? To nie żart...

Naturalny plac zabaw przy Dolinie Służewieckiej. Chcieli go spalić, teraz go uwielbiają?

Oto zabawki dla mojego syna, żeby wiedział, że prace w domu, gotowanie i opieka nad dziećmi to nie jest wyłącznie obowiązek dziewczynek - opisała swój filmik młoda mama.

Na swoim tiktokowym koncie, mama z profilu @ex.delarosa pokazała mini odkurzacz, zestaw sprzątający, zestaw do gotowania i lalkę bobasa, którymi bawi się jej dwuletni synek. 

Sprawdź: Kupujesz córce wyłącznie lalki? Zobacz, jaką krzywdę jej wyrządzasz

Widać jak wiele zmienia się w tej kwestii w myśleniu rodziców, gdyż nagranie miało badzo pozytywny odbiór u internautów.

  • Dziękuję Ci! Chciałam kupić lalkę dla mojego 2-latka, a jego tata nie chciał się zgodzić, więc powiedziałem, dlaczego nie? To nauczy go bycia kiedyś dobrym tatą.
  • Tak! Moi synowie uwielbiają swój odkurzacz i zestaw do sprzątania. To tak ważne, aby nauczyć synów, że sprzątanie/opieka, nie są tylko obowiązkiem kobiety.
  • Dziękuję Ci! nic nie jest bardziej smutne niż dorosły mężczyzna, który nie wie, jak utrzymać swoją przestrzeń życiową
  • Obaj moi chłopcy też mieli / mają to wszystko... mamy nawet wózek, krzesełko i łóżeczko dla lalki!  nie ma w tym nic złego!!
  • Dobry pomysł. Znam wielu chłopców, którzy poszli na studia i byli zdenerwowani, że nie nauczono ich wielu z tych umiejętności.

A wasi synowie, jakimi zabawkami się bawią?

Zobacz: Zabawa lalkami uczy empatii i odpowiedzialności - także chłopców!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza