Mama śledzi dzieci i wzywa je do domu jednym przyciskiem. "Dzisiaj szkolimy psy"

2023-05-22 12:59

Jedna z mam wywołała dyskusję w internecie po tym, jak przyznała, że śledzi lokalizację swoich dzieci i wzywa ich do domu naciśnięciem jednego guzika. "Dzisiaj szkolimy psy" - napisała, demonstrując, jak wygląda wezwanie dzieci. Reakcje internautów są zaskakujące.

Mama wzywa dzieci naciśnięciem jednego przycisku
Autor: TikTok/Getty Images Mama przyznała, że używa urządzeń do śledzenia swoich dzieci.

Vada Stevens, mieszkanka Karoliny Północnej, opublikowała na TikToku film, który zaskoczył internautów. Kobieta przyznała, że używa lokalizatorów do śledzenia swoich dzieci. Chodzi o AirTags, urządzenie, które przyczepia się do kluczy lub do obroży, by szybko zlokalizować zgubiony przedmiot albo zwierzę, które odbiegnie za daleko.

"Dzisiaj szkolimy psy"

"Widziałam TikTok o mamie, która umieszcza Apple AirTags w bransoletkach swoich dzieci i pomyślałam, że to najfajniejsza rzecz" – usprawiedliwiła się i zademonstrowała, w jaki sposób korzysta z urządzenia. "Dzisiaj szkolimy psy" - napisała pod klipem. Na filmie widać, jak kobieta naciska guzik, a jej dwie córeczki (Stella i Serena) szybko do niej biegną, bo zostały "wezwane".

Kobieta się tłumaczy

Wyznanie mamy wzbudziło żywe reakcje internautów. Może być zaskakujące, że większość komentarzy jest pozytywnych. "Jestem nauczycielem w przedszkolu i na ostatniej wycieczce większość dzieci pojawiła się z tymi urządzeniami" - napisała jedna z internautek. "Kiedy byłam mała, mama zamontowała dzwonek w naszych pokojach i naciskała go, gdy wołała nas z dołu. To jest nowa wersja" - śmiała się inna.

Internauci zwrócili również uwagę na inne rzeczy. "Nie krytykuję, ale nie martwisz się ciągłym promieniowaniem?" - zapytał kolejny rodzic i przyznał, że to jedyny powód, dla którego nie skorzystał jeszcze z takiego pomysłu. 

Vada Stevens nie odniosła się do tych komentarzy, przyznała jednak, że urządzenie jest dla niej pomocne, gdy dzieci są u dziadków lub jadą gdzieś na wycieczkę. "Taki jest świat, w którym żyjemy. Zamiast dzwonić do moich rodziców i pytać: „Gdzie jesteś?" Sprawdzam AirTagi" - wyjaśniła krótko.

A wy co o tym myślicie?

Czytaj: Jak skutecznie szukać zagubionego dziecka? Doświadczone matki zdradzają sposób