Mama wydepilowała 3-letnią córkę. By "nie narażać jej na cierpienie, jakie sama przeżyła"

2022-10-21 12:10

Rodzice często przykładają ogromną wagę do tego, by nie narażać dzieci na traumy z własnego dzieciństwa. Strzegąc ich przed podobnymi doświadczeniami, możemy jednak niechcący zwrócić im uwagę na coś, czego wcale nie postrzegały jako problem. Tak zachowanie pewnej TikTokerki komentuje część internautów po obejrzeniu filmiku, na którym wydepilowała 3-letniej córce brwi.

Mama z Tik Toka wydepilowała 3-letnią córkę.
Autor: TikTok/ @leah_txrealtor Mama z Tik Toka wydepilowała 3-letnią córkę.

Dorosłe zabiegi dla dzieci to kontrowersyjny temat. Są jednak rodzice, którzy pozwalają dzieciom na depilację, by uchronić je przed złośliwością rówieśników.

Leah Garcia,, mieszkająca w Teksasie Amerykanka z meksykańskimi korzeniami, nagrała filmik, który obejrzało do tej pory ponad 27 milionów użytkowników TikToka. Kobieta będąca mamą 11-latki i 3-latki otwarcie przyznaje, że w ich domu regularnie odbywają się "dni depilacji". 

"Wolę, żebyście wszyscy nazywali mnie złą mamą, niż gdybym miała pozwolić mojej 3-latce mieć monobrew, tak jak to robili moi rodzice!" - komentuje niepochlebne opinie kobieta, która jawnie przyznaje, że przez swój wygląd była w szkole wytykana palcami. 

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59

Dowiedz się: Ojciec do 8-latki: "Nigdy nie znajdziesz sobie chłopaka, jak nie przestaniesz tyle jeść"

Depilacja 3-latki hitem TikToka

Na filmiku, który Leah wstawiła do sieci widać krótki zabieg, na którym malutka dziewczynka stoi spokojnie i czeka, aż mama oderwie pasek z woskiem znajdujący się pomiędzy jej brwiami. Gdy ta odrywa plaster wosku, dziewczynka krzywi się z oburzoną miną:

"Auć, mamo, to mnie bolało"

W tle słychać, jak kobieta odpowiada jej bez przejęcia:

"W porządku dziewczyno, teraz masz dwie brwi!"

Filmik stał się viralem, więc cała sprawa była komentowana także przez media. Leah w wywiadzie dla dziennika Today wyjaśniła pielęgnacyjny rytuał, który regularnie pojawia się w jej domu:

"Mamy w domu dni depilacji. Wtedy pytam: Kto chce się woskować? Nikt nie przytrzymuje Bliss na siłę. To jej wybór".

Być może 3-latka jest na tyle chętna na depilację swoich mono-brwi, bo to samo, z własnej inicjatywy robi jej starsza, 11-letnia siostra Behautti.

Sprawdź: Tak bajki wpływają na umysły dzieci. Szczupłość i piękno warunkiem bycia kochanym?

Internauci podzieleni

Pod filmikiem pojawia się wiele komentarzy. Część internautów jest zachwycona i dodaje, że sama depiluje swoje dzieci, właśnie po to, by nie wytykano ich palcami. Leah jest przez nich nazywana "wspaniałą i troskliwą mamą". 

Inni zarzucają kobiecie, że sama naprowadza córkę na potencjalne kompleksy.

Jeśli nie była świadoma, że "coś jest nie tak" z jej brwiami, to teraz na pewno już jest.

A wy, co sądzicie o takim podejściu do wyglądu 3-letniego dziecka?