Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Osierocił 1,5-rocznego synka

2023-05-19 13:04

Kacper Tekieli miał zaledwie 38 lat. Mąż utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej zginął w Alpach. Osierocił 1,5-rocznego chłopczyka.

Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje
Autor: Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Osierocił 1,5 rocznego synka

18 maja portal dts24.pl poinformował o tragicznej śmierci Kacpra Tekieli, męża Justyny Kowalczyk-Tekieli. Z doniesień wiadomo, że wraz z rodziną przebywał w szwajcarskich Alpach, gdzie zdobywał czterotysięczniki.

Na profilu alpinisty na Instagramie  @kacpertekieli pod ostatnim opublikowanym zdjęciem pojawia się coraz więcej komentarzy z kondolencjami.

Zobacz także:

Zginęłaś, jak ścięty kwiat. Pogrzeb Oliwii zamordowanej w domu dziecka

Alpinista i instruktor

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku. Ukończył studia filozoficzne, ale zawodowo zajmował się wspinaczką sportową. Instruktor z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.

W sierpniu 2019 roku przeszedł wszystkie cztery granie z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka Matterhorn w ramach jednej akcji górskiej. Jest to szósty szczyt w Alpach Pennińskich pod względem wysokości. Tego samego roku pokonał samotnie północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. Dokonał tego bez użycia liny.

Na swoim koncie na Instagramie relacjonował swoje kolejne podejścia pod szczyty szwajcarskich gór. Zaledwie 9 maja informował o wyprawie na Bishorn (4153 m), w kolejnych dniach o wspinaniu się na Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m).

Komunikat szwajcarskiej policji

Jak podaje rmf24.pl Tekieli chciał zdobyć wszystkie alpejskie czterotysięczniki, wyrównując rekord szwajcarskiego wspinacza Ueliego Stecka. Jego próba zakończyła się pod Jungfrau.

Zgodnie z komunikatem szwajcarskiej policji kantonu Berno, zgłoszenie o zaginięciu narciarza w wiosce Stechelberg otrzymali 17 maja około 16:30. Według aktualnych danych mężczyzna miał wypadek w rejonie trasy na szczyt Jungfrau. Służby wysłały helikopter, ale tego dnia nie udało się odnaleźć alpinisty. Poszukiwania utrudniały warunki atmosferyczne.  Udało się to następnego dnia około 7 rano. Śmigłowiec wleciał do doliny i tam służby ratunkowe znalazły ciało.

Prokuratura Okręgowa w Oberland bada przebieg i okoliczności wypadku.

Ostatni wpis

Alpinista opublikował ostatni wpis 16 maja 2023 krótkim #snow. Na fotografii możemy zobaczyć niebieski plecak oparty o drzwi. Za nimi widzimy tylko śnieg. Po przekazaniu tragicznych informacji pod postem wciąż pojawiają się nowe komentarze z kondolencjami. Wiele osób nie może w to uwierzyć. Wśród nich pojawiły się także wyrazy współczucia dla rodziny.

Osierocił 1,5 rocznego synka

Tekiela przebywał w Szwajcarskich górach wraz ze swoją żoną Justyną Kowalczyk-Tekieli i 1,5 rocznym synkiem Hugo.

Para pobrała się 24 września 2020 roku. Połączyła ich ogromna pasja do sportu. Rok później, 2 września 2021 roku na świecie pojawił się ich mały chłopczyk.

"Był najcudowniejszy" - napisała na Facebooku Justyna Kowalczyk-Tekieli

Źródło:

  • dts24.pl
  • rmf24.pl
  • tvn24.pl