Nazwała dziewczynkę "małym bachorem". Tata nie wahał się ani chwili

2023-11-02 10:14

Przypadkowa kobieta nazwała córkę mężczyzny "małym bachorem". Tata dziecka natychmiast zareagował na te obraźliwe słowa. Jak później przyznał, aż kipiał z wściekłości.

Kobieta obraziła dziecko w kawiarni
Autor: Getty Images/itsjustmethedad Obraziła jego córkę w kawiarni, więc nie wahał się ani chwili

Pewien tata opowiedział na Tik Toku o nieprzyjemnej sytuacji, która ostatnio spotkała go w kawiarni. Mężczyzna spędzał czas z córką, pijąc kawę i ciesząc się z wolnej chwili. Gdy już mieli wyjść z kawiarni, dziecko zaczęło prosić tatę, by kupił piernik dyniowy. Mężczyzna odmówił, a jego słowa usłyszała przechodząca obok kobieta. Ta nie wahała się ani chwili, by skomentować zachowanie dziewczynki, którą nazwała "małym bachorem".

Porwał dziecko, ściga go policja

Nazwała dziecko "małym bachorem"

Mężczyzna w pierwszej chwili nie wiedział, że kobieta mówi do nich. Gdy zorientował się, że właśnie obca osoba obraziła jego dziecko. "Przepraszam, ale lepiej, gdyby zwracała się pani do mnie, a nie do mojego dziecka" - odpowiedział jej wściekły ojciec. Mężczyzna nie mógł pohamować złości, dlatego nie tylko wygarnął kobiecie, co sądzi o jej zachowaniu, ale i mocno ją obraził. "Mam nadzieję, że udławisz się kiełbasą" - zakończył swoją przemowę.

Internauci chwalą go za zachowanie

Ojciec dziecka urządził awanturę obcej kobiecie, a jednak internauci twierdzą, że dobrze się zachował. "Według mnie byłeś grzeczny wobec niej" - napisał jeden z komentujących. "Trudno zapanować nad wybuchem złości, gdy ktoś powie coś takiego o twoim dziecku" - dodał ktoś inny.

Jak reagować, gdy ktoś obraża nasze dziecko?

Reakcja mężczyzny była przesadzona, nie powinien obrażać obcej osoby. Samo zwrócenie uwagi kobiecie, by nie obrażała jego dziecka, było jednak zasadne. Nikt obcy nie ma prawa zwracać uwagi rodzicom, że źle wychowują dziecko. Nie powinien również głośno oceniać zachowania malucha, ponieważ nie ma do tego prawa. 

Po takiej sytuacji, w której dziecko słyszy niemiły komentarz od obcej osoby, warto zaopiekować się emocjonalnie maluchem. Może to być dla niego bardzo trudna sytuacja, z powodu której potrzebuje wsparcia. Jeśli dziecko zachowało się źle, histeryzowało, głośno płakało, krzyczało, biegało albo wymuszało płaczem zakup jakiś rzeczy, należy przeprowadzić z nim rozmowę, która mu uświadomi, że takie zachowanie jest niewłaściwe. Trzeba mu jednak też pokazać, że zawsze może na nas liczyć i że rodzic zawsze będzie stał po jego stronie.

Czytaj: Jak prawidłowo reagować na histerie u dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza