Nesting party alternatywą dla baby shower. Nowa moda ma wielu zwolenników

2023-11-03 11:24

Nesting party to nowa moda, która ma szanse wyprzeć popularne baby shower. Przyjęcie organizowane na cześć młodej mamy ma zupełnie inny sens niż zabawa baby shower. Na czym polega nesting party i dlaczego tak bardzo podoba się kobietom w ciąży?

Nesting party
Autor: Getty Images/niarickslui Instagram Nesting party to alternatywa dla baby shower

Nesting party to przyjęcie, które jest organizowane na cześć młodej mamy. Nie polega jednak na zapraszaniu znajomych, częstowaniu ich słodkościami i przyjmowaniu od nich prezentów, ale na... wspólnym sprzątaniu mieszkania.

Wszystko o baby shower

Co to jest nesting party?

Nesting party to imprezy, które organizują kobiecie w ciąży jej przyjaciółki lub siostry. Impreza ma radosny charakter i głęboki sens. Jej celem jest pomoc młodej mamie w przygotowaniu się do narodzin dziecka. Może ona być różna i obejmować wspólne zakupy, sprzątanie mieszkania, przygotowanie kącika dla niemowlaka czy zgromadzenie zapasów w spiżarni, które pomogą mamie przetrwać trudniejsze dni tuż po porodzie.

Takie inicjatywy cieszą się coraz większą popularnością, bo zwyczajnie bardzo ułatwiają kobietom w ciąży życie. Gdy ukochane maleństwo pojawia się na świecie, mamy nie mają czasu na wyjście do sklepu, zrobienie dokładnych porządków czy przygotowanie zdrowego obiadu. Ich świat kręci się wokół dziecka, które wymaga mnóstwo uwagi. Jeśli młoda mama nie otrzymuje pomocy, zazwyczaj nie ma szansy nawet porządnie zjeść czy się wykąpać. Przygotowanie domu na przyjście na świat maleństwa, zamrożenie słoików z jedzeniem czy zgromadzenie większej ilości żywności mogą okazać się bardzo pomocne w tych pierwszych wymagających tygodniach po porodzie.

Nesting party ma wielu zwolenników

O tym, jak użyteczne może być nesting party, przekonała się pewna amerykańska mama. Zamiast przyjęcia przyjaciółki pomogły jej posprzątać mieszkanie, poukładać w szafach, posprzątać i przygotować wszystko na narodziny dziecka. Mama wydrukowała listę zadań do wykonania, a koleżanki podzieliły się pracą i pomogły jej zrealizować wszystkie obowiązki.

"To była świetna zabawa. Zdecydowanie polecam nesting party, jeśli przygotowujesz się do narodzin dziecka" - powiedziała szczęśliwa kobieta. Przyjaciółki pomogły jej zadbać także o zapasy w spiżarni, więc mogła już bez obaw oczekiwać narodzin maluszka.

Czytaj: Kto organizuje baby shower i co kupić przyszłej mamie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza