Nie miała jeszcze dwudziestki, a za sobą siedem ciąż. "Ludzie negatywnie na to reagują"

2023-11-17 9:47

Angie ma dopiero 21 lat, a za sobą siedem ciąż. W pierwszą ciążę zaszła jeszcze jako nastolatka, co wzbudziło konsternację otoczenia i wiele negatywnych komentarzy ze strony bliskich. Rodzina doradzała jej oddanie dzieci do adopcji, ale Angie miała jasną wizję tego, jak ma wyglądać jej przyszłość.

Angie i jej dzieci
Autor: angie_faithh instagram Angie zaszła w pierwszą ciążę w wieku 15 lat

21-letnia Angie jest matką kilkorga dzieci. W pierwszą ciążę zaszła jeszcze jako 15-latka. Jej rodzice nie byli tym zachwyceni, wręcz sugerowali jej, że powinna oddać dziecko do adopcji. Nastolatka jednak postanowiła wychować dziecko.

Kiedy się kochać, żeby zajść w ciążę?

15-latka w ciąży

Ciąża była dużym zaskoczeniem dla 15-latki, ponieważ ze swoim chłopakiem stosowała antykoncepcję. Angie przyjmowała tabletki antykoncepcyjne, a mimo to zaszła w ciążę. Była tak zdziwiona, że wykonała 8 testów ciążowych, żeby to sprawdzić, ale ciąża okazała się prawdziwa. 

"Jeśli ktoś by mi powiedział, że zajdę w ciążę w wieku 15 lat, byłabym w szoku. Wiedziałam, że ludzie będą na to negatywnie reagować" - przyznała w programie "Miłość nie ocenia".

21 lat i czworo dzieci

Dziś Angie ma 21 lat i czworo dzieci. Przyznaje, że była w ciąży siedem razy, z czego kilka razy straciła ciążę. Wiele razy musiała mierzyć się z negatywnymi komentarzami otoczenia. Stara się jednak nie brać ich do siebie, bo zawsze marzyła o dużej rodzinie.

Dziś jest wdzięczna za dzieci, które ma. Razem z mężem stara się cieszyć każdym dniem w swojej rodzinie.

Czy można zajść w ciążę, stosując antykoncepcję?

Teoretycznie tabletki antykoncepcyjne stanowią jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń przed ciążą. Jeśli są odpowiednio dobrane i przyjmowane regularnie, zawsze o tej samej porze, powinny hamować owulację i uniemożliwiać zajście w ciążę. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy tabletki nie działają. Mogą one wynikać z nieregularnego przyjmowania hormonów. Najczęściej w ciążę zachodzą te kobiety, które zapominają przyjmować pigułki o tej samej porze lub pomijają niektóre tabletki z listka. W takiej sytuacji nie stanowią one skutecznego zabezpieczenia przed ciążą.

Czytaj: Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przed ciążą może zaszkodzić dziecku?