Nie założyła dzieciom kurtek i butów mimo mrozu. Policja znalazła matkę po nagraniu internautów

2023-02-06 14:05

Dla zdecydowanej większości rodziców minusowe temperatury są równoznaczne z zakładaniem dzieciom ciepłych ubrań - jeśli nie tych typowych do zabaw na śniegu, to chociaż kurtek, czapek i zimowych butów. Nie zawsze bywa to łatwe, bo dzieci niekiedy marudzą przy zakładaniu kolejnych warstw, a znerwicowani rodzice dla świętego spokoju rezygnują np. z szalika. Ta mama posunęła się chyba jednak o kilka kroków za daleko.

Matka nie założyła dzieciom kurtek mimo minusowych temperatur.
Autor: Facebook screenshot/ @Valley News Live Matka nie założyła dzieciom kurtek mimo minusowych temperatur.

Każdy rodzic czasami traci nerwy w zderzeniu z dziecięcymi buntami, zwłaszcza gdy marudzą w sytuacjach, które są wyjątkowo irracjonalne - jak zakładanie czapek i szalików zimą. Czasami trzeba poświęcić czas na długie pertraktacje, by udało się namowić malucha do ubrania czapeczki. Niejeden rodzic, w pośpiechu i akcie desperacji narzucił dziecku kaptur w drodze do auta, by mieć sprawę z głowy. 

Ta mama posunęła się jednek do zaniedbania, które trudno wytłumaczyć zwykłym gorszym dniem. Została nagrana, a za sprawą internautów, policja odnalazła jej dom i przekazała sprawę do sądu.

Dowiedz się: Jak nauczyć dziecko samodzielnego ubierania się? Pamiętaj o tych zasadach

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Przeczytaj: Za oknem śnieg i mróz? O tych 7 rzeczach musisz pamiętać, jeśli masz malucha na pokładzie

Ktoś nagrał matkę z ukrycia

Film przesłany do facebookowej grupy mieszkańców amerykańskiego miasteczka Williston w Północnej Dakocie, pokazuje kobietę wkładającą dzieci z samochodu do wózka na zakupy bez zimowych ubrań.

Mała, na oko 2, 3-letnia dziewczynka siedzi na przednim siedzeniu wózka, podczas gdy kobieta wydaje się siłą wyciągać starsze dziecko z samochodu. Żadne z dzieci nie ma na sobie płaszcza, czapki ani nawet swetra. Wyraźnie widać, jak mała dziewczynka zaciera ręce, próbując się ogrzać, a mały chłopiec zaczyna się trząść, gdy tylko ląduje w wózku. Co więcej, wygląda na to, że dziewczyna nie ma na sobie nawet bucików. 

Holly Uranker, kobieta, która wrzuciła wideo na grupę dopisała, że w tym czasie na dworze było - 9 stopni. Taka temperatura może powodować poważne odmrożenia już w czasie 30 minut ekspozycji na mróz i to w sytuacji, gdy na dworze nie wieje i nie pada śnieg. 

Wkrótce po opublikowaniu wideo zostało ono opublikowane w lokalnych serwisach informacyjnych i wywołało burzę w mediach społecznościowych. Nic dziwnego, że wielu, którzy widzieli wideo, było oburzonych i oskarżyło mamę o zaniedbanie.

Policja odnalazła matkę z nagrania

Dzięki obywatelskiej interwencji internautów, policja szybko odnalazła kobietę, a na stronie policji z Williston pojawiło się oświadczenie. 

Wielu zaniepokojonych obywateli zgłosiło incydent. Chcemy zapewnić społeczność, że aktywnie pracujemy nad dochodzeniem. (...) chcemy podziękować wszystkim, którzy zgłosili sprawę.

Władze badają teraz sytuację rodziny. Nie wiadomo jeszcze, czy kobieta potrzebuje jedynie doraźnej pomocy psychologicznej, czy może sytaucja dzieci jest na tyle poważna, że odpowiednie organy odbiorą jej prawa rodzicielskie.

Dowiedz się: Czy wychodzić z dzieckiem, gdy jest mróz? Kiedy zostać w domu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza