Niesamowite jak urósł synek Dominiki Gwit. Ma już 16 miesięcy

2024-05-23 10:44

Tak niedawno pisałyśmy o tym, jak Dominika Gwit radzi sobie z byciem mamą niemowlaka, a dziś jej synek to już spory chłopczyk. Aktorka podzieliła się ostatnio zmianami w swoim macierzyństwie. Znana mama pęka z dumy nad umiejętnościami swojego synka i pyta fanki o ich doświadczenia.

Dominika Gwit pochwaliła się umiejętnościami synka
Autor: Instagram/ @dominika.gwit Dominika Gwit pochwaliła się umiejętnościami synka

Synek Dominiki Gwit-Dunaszewskiej przyszedł na świat w zeszłą środę, 18. stycznia. Powszechnie lubiana aktorka pisała wtedy na swoim Instagramie:

Jesteś i czynisz nas najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Niech Cię Bóg błogosławi Synku. Kochamy Cię i zawsze przy Tobie będziemy.Mama i Tata #narodziny #syn #witajnaświecie #miłość #spełnienie #rodzina #noweżycie 18.01.2023 10/10.

Teraz gdy chłopiec ma już 16 miesięcy Gwit opowiada fankom, co zmieniło się w jej macierzyństwie. Na ten dzień czeka większość mam.

Dominika Gwit przeszła ogromną metamorfozę. Jak zmieniała się przez lata?

Synek Dominiki Gwit zaczął chodzić

"Mały chodzi, słuchajcie. Od trzech tygodni sobie drepta. Miał rok i trzy miesiące jak zaczął chodzić" - napisała zachwycona Gwit podpisując filmik na Instagramie.

Aktorka pytała też fanki o ich doświadczenia odnośnie wieku, w którym dzieci zaczęły chodzić. Nie ma na to reguły. Niektóre maluchy pierwsze kroki stawiają już między 9. a 10. miesiącem życia, inne dopiero w 18. miesiącu. Każde dziecko inaczej przechodzi bowiem przez etapy nauki chodzenia takie jak raczkowanie, stawanie przy meblach i samodzielne chodzenie.

Specjaliści od lat zachęcają, by nie wymuszać chodzenia chodzikami, czy prowadzaniem za ręce, a w zamian za to trenować z dzieckiem równowagę i siłę mięśni nóg.

Synek aktorki zaczął chodzić mając rok i 3 miesiące, co stanowi średnią i większości dzieci.

Trzymamy mocno kciuki za kolejny etap macierzyństwa. Chodzenie malucha to przecież nie tylko radość i duma rodzica, ale też spore wyzwania dotyczące bezpieczeństwa.

Zobacz też: Skończył rok i jeszcze nie chodzi? Zamiast panikować, zwróć uwagę na te zdolności

Ciąża Dominiki Gwit była wymarzona i wyczekana

36-letnia aktorka nie ukrywa, że przeżywa macierzyństwo wyjątkowo i stara się czerpać z niego pełnymi garściami, bo długo walczyła o to, by móc być mamą. Gwit i jej mąż latami leczyli się w klinice niepłodności.

"Nasza radość nie zna granic. Czekaliśmy na to od wielu lat. Wszyscy jesteśmy zdrowi i najlepiej zaopiekowani przez wybitnych lekarzy (...)" - pisali w swoich mediach społecznościowych, gdy w końcu udało im się zajść w ciążę.

Nasi Partnerzy polecają