Nigdy nie była w ciąży, ale udaje jej się karmić piersią. "Jestem z siebie bardzo dumna"

2023-03-22 13:10

Caitlin i Leah to dwie młode kobiety, które założyły rodzinę. Swoje życie relacjonują na tiktokowym profilu. Ich prezentowany w internecie związek zyskał na popularności zwłaszcza odkąd kobiety zostały mamami. Co ciekawe, choć tylko jedna z nich nosiła dziecko, to obydwie karmią je piersią.

Nigdy nie była w ciąży, ale karmi piersią.
Autor: TikTok screenshot/ @caitlinandleahh Nigdy nie była w ciąży, ale karmi piersią.

Kobiety wspólnie wychowują synka, którego biologicznym ojcem jest dawca spermy. Ich profil na TikToku śledzi aż 9 milionów użytkowników serwisu. Choć to Leah została zapłodniona i urodziła małego chłopca o imieniu Oakley, to obydwie karmią go od samych narodzin. Jak to możliwe?

To zasługa laktacji indukowanej. Procedura ta jest stosowana w większości u mam adopcyjnych, ale zdarza się coraz częściej także u mam żyjących w związkach jednopłciowych. 

Dowiedz się: Co wspomaga laktację, a co jej szkodzi? 7 rzeczy, które pomogą ci karmić i 7, które to utrudnią

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Przeczytaj: Co robić, gdy masz za mało mleka? Sposoby na problemy z laktacją

Jednym z najpopularniejszych filmików pary lesbijek publikujących na TikToku jest właśnie wideo o wywoływaniu laktacji. Caitlin zdradza w nim szczegóły, pokazując butelki pełne mleka odciągniętego z piersi i strzykawki, których używała jeszcze, gdy Leah była w ciąży.

Dzięki zastosowaniu indukcji laktacji jeszcze przed narodzinami, teraz obydwie mogą karmić swoje niemowlę, i jak twierdzą, mają pełną laktację. Choć cała ta droga do karmienia synka nie była prosta, to Caitlin twierdzi, że zdecydowanie była jej warta.

- Jestem z siebie bardzo dumna - stwierdziła w swoim filmiku, dodając, że obydwie z partnerką zamierzają karmić synka naturalnie do ukończenia 6. miesiąca życia

Najczęściej stosowane środki wywołujące laktację to metoklopramid i domperydon. Powodują one jednak senność, a niekiedy nawet depresję, czy kłopoty z sercem. Część specjalistów jest zdania, że przy pojawieniu się instynktu macierzyńskiego w kontakcie z dzieckiem, automatycznie wydziela się u kobiety prolaktyna, która przy prawidłowej stymulacji piersi pobudza pęcherzyki mleczne w piersiach. W takiej sytuacji farmakologiczne środki mlekopędne nie muszą być konieczne do wywołania laktacji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza