OBÓZ WSPARCIA rozwiązaniem na PROBLEMY NASTOLATKÓW? [FILM]

2014-06-02 11:29

Nastolatkowie coraz częściej mają problemy z samoakceptacją. Zagubieni w wirze obowiązków nie mają czasu na przemyślenie tego, co dla nich ważne i kim tak naprawdę są. Pomóc im może obóz wsparcia. Zobaczcie, na czym on polega!

Nastolatkowie
Autor: thinkstockphotos.com Zagubieni w wirze obowiązków nastolatkowie nie mają czasu na przemyślenie tego, co dla nich ważne i kim tak naprawdę są.

Aktorka Ilona Kucińska-Boberek oraz pedagog Hanna Tuczapska-Ryba w ramach Klubu Edukacyjnego Skutecznego Nastolatka prowadzą obozy wsparcia dla nastolatków. Przyjeżdżają do nich młodzi ludzie, którzy najczęściej mają problemy z samoakceptacją. Objawiają je agresją, snobizmem, egoizmem.

Terapia w 7 dni

- Postanowiłyśmy tę wiedzę, którą zdobyłyśmy przekazywać młodym ludziom. To są takie najprostsze prawdy, których oni nie mają szansy poznać w szkole. Głównym problemem jest poczucie własnej wartości - mówi aktorka Ilona Kucińska-Boberek.

- Zaczynamy od poznania ich hierarchii wartości. Jeżeli nie wiedzą dokąd zmierzają, nie mają wyznaczonego celu i gubią się, muszą sobie to uświadomić - dodaje pedagog.

Nauka przez zabawę

Warsztaty trwają siedem dni. W tym czasi nastolatkowie i prowadzący cały czas przebywają razem i poprzez zabawę starają się uświadomić im, jakie mają problemy. - My jesteśmy z tymi ludźmi przez tydzień i dajemy im poczucie absolutnej akceptacji. Nie oczekujemy od nich niczego i dajemy im przestrzeń, w której mogą mówić o wszystkim - tłumaczy pedagog Hanna Tuczapska-Ryba.

Taka technika ma otworzyć nastolatków i sprawić, żeby uwierzyli, że dorośli są przyjaźni. Jak tłumaczy pedagog, to rzeczywiście działa i po kilku dniach takich warsztatów, młody człowiek zaczyna w to wierzyć.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza