Od poniedziałku bez maseczek, ale nie wszędzie. Sprawdź, gdzie nadal będzą obowiązywały

2022-03-24 12:08

- Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek – poinformował dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Zasłanianie twarzy w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, pozostaje tylko rekomendacją.

Od 28 marca nakaz noszenia maseczek zostaje zniesiony, ale nie wszędzie.
Autor: Getty images Od 28 marca nakaz noszenia maseczek zostaje zniesiony, ale nie wszędzie.

Ale uwaga - zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie będzie dotyczyło podmiotów leczniczych. Będziemy je nadal musieli nosić w przychodniach, szpitalach czy gabinetach zabiegowych.

Przeczytaj także: Dzieci chorują bezobjawowo na COVID-19. Czy to znaczy, że dzieci nie przenoszą wirusa?

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19 dla ciężarnych

Decyzja ta wynika z optymistycznych prognoz na temat rozwoju epidemii. - Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji – stwierdził minister zdrowia. Dodał, że w tej chwili przy większej liczbie zakażeń, nie powiększa się liczba osób wymagających hospitalizacji.

Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, zastrzegł jednak, że jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, mogą zostać podjęte inne kroki.

Przeczytaj: Grypa, przeziębienie, a może COVID - umiesz odróżnić od siebie te choroby?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza