Odpieluchowa trójkę swoich dzieci metodą 3 dni. "Telefon leżał na blacie, by móc działać"

2023-03-30 10:54

Była miss Idaho, Hollin Parkinson podzieliła się na TikToku swoim sprawdzonym sposobem na odpieluchowanie dzieci. Metoda 3 dni zadziałała u każdej z trzech jej pociech. W wieku około 2 lat każde jej dziecko pożegnanie z pieluszkami miało już za sobą.

Odpieluchowa trójkę swoich dzieci metodą trzech dni. Telefon leżał na blacie, by móc działać
Autor: Getty images/ Tik Tok @hollinparkinson Odpieluchowa trójkę swoich dzieci metodą trzech dni. "Telefon leżał na blacie, by móc działać"

Hollin Parkinson jest dumną mamą trójki pociech i aktywną użytkowniczką TikToka. Na swoim profilu @hollinparkinson regularnie dzieli się z internautami treściami dotyczącymi rodzicielstwa. W jednym z ostatnich swoich nagrań zdradziła swój niezawodny patent na szybkie i skuteczne odpieluchowanie dzieci w wieku około 2 lat.

M jak mama - Jak odczytywać siatki centylowe?

Odpieluchowała trójkę dzieci metodą trzech dni

Swój filmik zatytułowała: "Jak nauczyłam korzystać z nocnika niespełna dwuletnie dziecko w mniej niż trzy dni". Na nagraniu zaś wyjaśnia, że metoda „trzech dni” sprawdziła się także u pozostałych dwóch jej pociech.

Jak podkreśla Hollin, każde z jej dzieci jest inne i rozwija się w swoim tempie. Każde z nich w związku z tym zostało odpieluchowane w innym czasie: najstarsze w wieku dokładnie 2 lat, średnie – 22 miesięcy, a najmłodsze, gdy miało blisko 21 miesięcy. Najstarszemu synowi trening czystości zajął 3 dni, środkowej córce 2,5, a najmłodszej tylko 4 godziny – załapała szybko już pierwszego dnia.

Na czym dokładnie polega ten sposób odpieluchowania? Pierwszym i najważniejszym jego krokiem zdaniem Hollin jest przygotowanie i determinacja rodzica. To on musi podjąć decyzję i nie może myśleć o planie awaryjnym na wypadek, gdyby się nie udało. Musi wierzyć, że cała operacja zakończy się sukcesem. Aby jednak tak się stało, musi w pełni się zaangażować. Po pierwsze musi przez trzy dni być z dzieckiem i poświęcić mu całą swoją uwagę.

Telefon leżał na blacie, a ja miałam wolne ręce, żeby móc w każdej chwili zadziałać

- opisuje na nagraniu Hollin.

Na czas treningu czystości była miss przygotowała też swoim dzieciom jedzenie i picie z dużą zawartością błonnika.

Choć metoda trzech dni nie jest pomysłem Hollin, dzięki niej udało się jej odpieluchować wszystkie dzieci. Skuteczność tego patentu potwierdzili również inni internauci.

„Potwierdzam. Gdy mój syn skończył rok, powiedziałam: ‘koniec pieluch’. Miałam dość zmieniania ich”.

„Dwa lata to dobry czas na odpieluchowanie”.

„Odpieluchowałam tak trójkę swoich dzieci w wieku 16 miesięcy” – pisali.

Przeczytaj także: Jak pomóc dziecku pożegnać się z pieluszką w nocy? Cierpliwie i bez nacisku