"Odpowiedziane rodzicielstwo" - rusza kampania edukacyjna dla przyszłych i młodych rodziców

2021-06-10 8:31

Kampania „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, która stanowi rzetelne źródło wiedzy dla opiekunów i rodziców dzieci. Wsparli ją znani lekarze i specjaliści z obszaru pediatrii, ginekologii, psychologii, którzy podjęli temat od strony profilaktyki, diagnostyki oraz relacji rodzic-dziecko. Od 10 czerwca artykuły dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl oraz w aplikacji Gazety Wyborczej.

Odpowiedziane rodzicielstwo
Autor: materiały prasowe Rusza kampania edukacyjna dla przyszłych i młodych rodziców

Bycie rodzicem to piękna przygoda, ale nie pozbawiona trudności i wielu wyzwań. W oceanie informacji i dobrych rad powstaje wiele dylematów towarzyszących rodzicom w wychowaniu dziecka. To co jest niezmienną wartością to zdrowie, a dla rodzica zdrowie jego dziecka. Na szczęście medycyna dysponuje z każdym rokiem nowymi możliwościami diagnostycznymi, terapiami co pozwala skutecznie wspierać rodziców w życiowym wyzwaniu jakim jest rodzicielstwo.

Kampania „Odpowiedzialne Rodzicielstwo” to rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich Rodziców oraz par, które pragną zostać Rodzicami. Kampania powstała pod patronatem merytorycznym Instytutu Matki i Dziecka, patronem medialnym jest nasz serwis mjakmama.pl. Twarzą kampanii została Monika Mrozowska, aktorka, autorka książek kulinarnych, mama 4 dzieci. Pani Monika zachęca byśmy spełniali się w pięknej roli rodzica, ale nie zapominali o sobie i realizacji własnych planów.

Publikację, która można poznać na stronie pacjentilekarz.pl, otwiera wypowiedź dr Anny Zimny-Zając, biotechnolożki, redaktorki naczelnej Medonet.pl, która przedstawia problem otyłości u dzieci.Bardzo istotne kwestie w kontekście bycia mamą porusza psycholożka Joanna Frejus, która omawia uczucia jakie towarzyszą macierzyństwu.

O wypowiedź w sprawie oczyszczania skóry dzieci poprosiliśmy Ane Krysiewicz Matkę Aptekarkę. Z artykułu dowiemy się na co zwracać uwagę wybierając produkty do higieny małego dziecka, jak unikać podrażnień i jaki skład powinny posiadać preparaty do pielęgnacji. W kontekście skóry dzieci nie mniejsze znaczenie ma wybór odpowiedniej pieluszki. Dr n. med. Alicja Karney podpowiada rodzicom jak zadbać o ten aspekt pielęgnacji noworodka i małego dziecka.

Kluczowym tematem podjętym w kampanii jest zadbanie o prawidłowy rozwój płodu, który podnosi prof. dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Temat zabezpieczenia zdrowia dziecka w kontekście krwi pępowinowej omawiają dr hab. n. med. Emilian Snarski i położna Anna Bulczak. Eksperci wyjaśniają, dlaczego krew pępowinowa jest cenna, czym są komórki macierzyste i jakie jest ich wykorzystanie oraz jak przebiega procedura pobrania.

Jednym z ważniejszych tematów poruszanym w publikacji są szczepienia, które są jednym z kluczowych osiągnięć medycyny. Obecnie są one najskuteczniejszą i często jedyną metodą ochrony przed chorobami zakaźnymi zagrażającymi naszemu zdrowiu i życiu. W temacie szczepień wypowiada się dr n. med. Alicja Karney, kierownik oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza