"Odpowiedziane rodzicielstwo" - rusza kampania edukacyjna dla przyszłych i młodych rodziców

2021-06-10 8:31
Odpowiedziane rodzicielstwo
Autor: materiały prasowe Rusza kampania edukacyjna dla przyszłych i młodych rodziców

Kampania „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, która stanowi rzetelne źródło wiedzy dla opiekunów i rodziców dzieci. Wsparli ją znani lekarze i specjaliści z obszaru pediatrii, ginekologii, psychologii, którzy podjęli temat od strony profilaktyki, diagnostyki oraz relacji rodzic-dziecko. Od 10 czerwca artykuły dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl oraz w aplikacji Gazety Wyborczej.

Bycie rodzicem to piękna przygoda, ale nie pozbawiona trudności i wielu wyzwań. W oceanie informacji i dobrych rad powstaje wiele dylematów towarzyszących rodzicom w wychowaniu dziecka. To co jest niezmienną wartością to zdrowie, a dla rodzica zdrowie jego dziecka. Na szczęście medycyna dysponuje z każdym rokiem nowymi możliwościami diagnostycznymi, terapiami co pozwala skutecznie wspierać rodziców w życiowym wyzwaniu jakim jest rodzicielstwo.

Kampania „Odpowiedzialne Rodzicielstwo” to rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich Rodziców oraz par, które pragną zostać Rodzicami. Kampania powstała pod patronatem merytorycznym Instytutu Matki i Dziecka, patronem medialnym jest nasz serwis mjakmama.pl. Twarzą kampanii została Monika Mrozowska, aktorka, autorka książek kulinarnych, mama 4 dzieci. Pani Monika zachęca byśmy spełniali się w pięknej roli rodzica, ale nie zapominali o sobie i realizacji własnych planów.

Publikację, która można poznać na stronie pacjentilekarz.pl, otwiera wypowiedź dr Anny Zimny-Zając, biotechnolożki, redaktorki naczelnej Medonet.pl, która przedstawia problem otyłości u dzieci.Bardzo istotne kwestie w kontekście bycia mamą porusza psycholożka Joanna Frejus, która omawia uczucia jakie towarzyszą macierzyństwu.

O wypowiedź w sprawie oczyszczania skóry dzieci poprosiliśmy Ane Krysiewicz Matkę Aptekarkę. Z artykułu dowiemy się na co zwracać uwagę wybierając produkty do higieny małego dziecka, jak unikać podrażnień i jaki skład powinny posiadać preparaty do pielęgnacji. W kontekście skóry dzieci nie mniejsze znaczenie ma wybór odpowiedniej pieluszki. Dr n. med. Alicja Karney podpowiada rodzicom jak zadbać o ten aspekt pielęgnacji noworodka i małego dziecka.

Kluczowym tematem podjętym w kampanii jest zadbanie o prawidłowy rozwój płodu, który podnosi prof. dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Temat zabezpieczenia zdrowia dziecka w kontekście krwi pępowinowej omawiają dr hab. n. med. Emilian Snarski i położna Anna Bulczak. Eksperci wyjaśniają, dlaczego krew pępowinowa jest cenna, czym są komórki macierzyste i jakie jest ich wykorzystanie oraz jak przebiega procedura pobrania.

Jednym z ważniejszych tematów poruszanym w publikacji są szczepienia, które są jednym z kluczowych osiągnięć medycyny. Obecnie są one najskuteczniejszą i często jedyną metodą ochrony przed chorobami zakaźnymi zagrażającymi naszemu zdrowiu i życiu. W temacie szczepień wypowiada się dr n. med. Alicja Karney, kierownik oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE