Ojciec Rydzyk będzie uczył, jak być dobrym małżeństwem. Ma dawać "konkretne wskazówki"

2023-11-15 12:47

Fundacja Tadeusza Rydzyka otrzymała spore wsparcie finansowe. Pieniądze szerokim strumieniem popłynęły z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a przeznaczone mają zostać na poradniki dla młodych małżeństw.

Rydzyk
Autor: Tytus Żmijewski PAP

Na temat wychowania dzieci powiedziano i napisano już wiele, jednak rodzice rozumiejący czym jest świadome rodzicielstwo wiedzą, że zarówno dziecko jak i my jako rodzice dojrzewamy i zmieniamy się. By nie polegać wyłącznie na rodzicielskiej intuicji warto wciąż dokształcać się i starać zrozumieć jak podejmować decyzje dobre dla swojej rodziny.

Fundacja prowadzona przez ojca Tadeusza Rydzyka najwyraźniej uważa, że Kościół także powinien zaangażować się w temat właściwego wychowania przyszłych pokoleń. Postanowiono pokazać wiernym, którzy zdecydują się zawrzeć sakramentalny związek małżeński jak wygląda "stworzenie pozytywnego wizerunku małżeństwa, jakim jest związek kobiety i mężczyzny oraz przekazanie odbiorcom wiedzy, konkretnych wskazówek i podpowiedzi dotyczących dorosłości, odpowiedzialności, rodziny, małżeństwa, macierzyństwa, ojcostwa i rodzicielstwa".

Oczywiście nie ma nic za darmo. Produkcja i promocja poradników pochłoną prawie pół miliona złotych, które fundacji przyznał rząd.

Czytaj też: Ksiądz obraża pracujące matki. "Staną na sądzie przed Bogiem"

Spis treści

  1. Projekt "Wygraj małżeństwo" z ogromnym wsparciem finansowym
  2. Poradniki dla młodych małżeństw
Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Projekt "Wygraj małżeństwo" z ogromnym wsparciem finansowym

Fundacja Lux Veritatis prowadzona przez Tadeusza Rydzyka otrzymała pieniądze z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej. To 450 tysięcy złotych przekazane w ramach programu "Po pierwsze Rodzina!". Pieniądze te mają zostać przeznaczone na cykle poradników dla młodych małżeństw.

Wiadomo już, że w ramach projektu "Wygraj małżeństwo" ma powstać 10 odcinków, które zostaną wyemitowane na antenie TV Trwam oraz na platformie VOD. Każdy z odcinków ma trwać 15 minut. Poradniki mają służyć osobom przygotowującym się do wstąpienia w związek małżeński i rodzicielstwa. Koszt samej produkcji ma wynosić niespełna 300 tysięcy złotych.

Na cały projekt "Po pierwsze Rodzina!" Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 17 milionów złotych. Pieniądze trafiły do fundacji, które "za dobro społeczne uznają trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny", oraz "integrują społeczność lokalną we wspólnych działaniach na rzecz rodziny".

Czytaj też: Skandal na pogrzebie noworodka pod Lęborkiem. Interweniowała policja

Poradniki dla młodych małżeństw

Jak podaje Wirtualna Polska, cykl poradników ma trafić jedynie do 550 tysięcy osób. Skąd zatem tak wysokie koszty produkcji? Sam koszt scenariuszy ma wynosić około 12 tysięcy złotych, 10 tysięcy to koszt szukania informacji, 50 tysięcy - koszt promocji, a 290 tysięcy - sama produkcja.

Z poradników młode osoby mają dowiedzieć się tego, jak rozwiązywać konflikty, dobrze przeżyć okres narzeczeństwa, dzielić miedzy małżonków zadania, uwzględniając specyfikę płci.

Źródła: Gazeta.pl. Wirtualna Polska

Czytaj też: "Wielką biedą jest..". Ksiądz wytyka poważny błąd popełniany przez wiele małżeństw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza