Ksiądz obraża pracujące matki. "Staną na sądzie przed Bogiem"

2023-11-14 16:48

Ksiądz Michał Woźnicki, znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, znów znalazł się w centrum skandalu. Tym razem jego komentarze dotyczące roli kobiet w społeczeństwie wywołały burzę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy duchowny, oskarżany o herezję, budzi emocje swoimi kazaniami, które regularnie pojawiają się w internecie.

Ksiądz obraża pracujące matki. Staną na sądzie przed Bogiem
Autor: Getty Image / YouTube @wroniecka Ksiądz obraża pracujące matki. "Staną na sądzie przed Bogiem"

Podczas niedawnej pielgrzymki z Olsztyna do Gietrzwałdu, ksiądz Woźnicki podzielił się swoimi kontrowersyjnymi poglądami na temat studiujących i pracujących kobiet. Jego wypowiedzi, które nastąpiły po pytaniu jednej z uczestniczek pielgrzymki, dotyczyły przede wszystkim roli kobiety w małżeństwie i obowiązków rodzicielskich.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama

Skandaliczne wypowiedzi księdza szkalują pracujące matki

Ksiądz Woźnicki podczas swojego kazania stwierdził, że kobiety mogą studiować, lecz powinny określić swoje priorytety i zastanowić się, co jest dla nich ważniejsze. Jego zdaniem, obowiązki matki stoją wyżej w hierarchii wartości niż obowiązki zawodowe. Twierdził, że praca zawodowa kobiety, zwłaszcza w zawodach takich jak lekarz czy nauczyciel, oznacza zaniedbanie obowiązków domowych.

- W pracy będzie pani lekarzem. Jeżeli w małżeństwie zaniedba pani obowiązkowi matki, stanie pani na sądzie przed Bogiem za niezrealizowanie obowiązku stanu. Które obowiązki, jeśli kobieta jest lekarką, żoną i matką, stoją wyżej w hierarchii Pana Boga? Obowiązki matki. A które dopominają się największej uwagi? Obowiązki służbowe — powiedział duchowny.

Czy kobiety powinny studiować? Ksiądz Woźnicki wyjaśnia

Podczas pielgrzymowania na trasie z Olsztyna do Gietrzwałdu, jedna z uczestniczek zwróciła się do księdza Woźnickiego z pytaniem o jego opinie na temat kobiet, które podejmują studia. Wyjawiła, że miała aspiracje studiować medycynę, lecz nie została przyjęta i wybrała kierunek położnictwa. Z czasem, po zrezygnowaniu ze studiów położniczych, zaczęła wątpić w sens studiowania przez kobiety.

Ksiądz wyraził się jasno, potwierdzając, że kobiety mają prawo do studiowania. Jednakże podkreślił, że ważne jest dla nich ustalenie priorytetów i przemyślenie, co w ich życiu odgrywa najistotniejszą rolę.

- Po co studiować? Żeby pracować. A gdzie będzie pani pracować. Nie przyjdzie pani do pracy, bo będzie chorowała na grypę. Na dzisiaj czy jutro znajdą zastępstwo. Ktoś mnie zastąpi. Natomiast w pewnych obowiązkach, które każdy z nas spełnia, jesteśmy niezastępowalni. Nie ma zastępstwa w spełnieniu obowiązków rodzica. Dla stania się rodzicem Pan Bóg powołał instytucję małżeństwa. Małżeństwo jest po to, żeby się rodziły dzieci — powiedział ksiądz Woźnicki podczas jednego ze swoich kazań.

Kontrowersyjne wypowiedzi księdza Woźnickiego

Reakcje na wypowiedzi księdza Woźnickiego są mieszane. Niektórzy widzą w nich tradycyjne wartości, podczas gdy inni krytykują je jako zacofane i szkodliwe. Warto zauważyć, że ksiądz Woźnicki jest postacią kontrowersyjną, regularnie oceniającą kobiety w kontekście czystości seksualnej, perfumowania się do kościoła, a nawet komentującą wygląd sportsmenek. Wierni coraz częściej zmęczeni jego postawą, zaczynają bojkotować jego msze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza