Ksiądz obraża pracujące matki. "Staną na sądzie przed Bogiem"

2023-11-14 16:48

Ksiądz Michał Woźnicki, znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, znów znalazł się w centrum skandalu. Tym razem jego komentarze dotyczące roli kobiet w społeczeństwie wywołały burzę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy duchowny, oskarżany o herezję, budzi emocje swoimi kazaniami, które regularnie pojawiają się w internecie.

Ksiądz obraża pracujące matki. Staną na sądzie przed Bogiem
Autor: Getty Image / YouTube @wroniecka Ksiądz obraża pracujące matki. "Staną na sądzie przed Bogiem"

Podczas niedawnej pielgrzymki z Olsztyna do Gietrzwałdu, ksiądz Woźnicki podzielił się swoimi kontrowersyjnymi poglądami na temat studiujących i pracujących kobiet. Jego wypowiedzi, które nastąpiły po pytaniu jednej z uczestniczek pielgrzymki, dotyczyły przede wszystkim roli kobiety w małżeństwie i obowiązków rodzicielskich.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama

Skandaliczne wypowiedzi księdza szkalują pracujące matki

Ksiądz Woźnicki podczas swojego kazania stwierdził, że kobiety mogą studiować, lecz powinny określić swoje priorytety i zastanowić się, co jest dla nich ważniejsze. Jego zdaniem, obowiązki matki stoją wyżej w hierarchii wartości niż obowiązki zawodowe. Twierdził, że praca zawodowa kobiety, zwłaszcza w zawodach takich jak lekarz czy nauczyciel, oznacza zaniedbanie obowiązków domowych.

- W pracy będzie pani lekarzem. Jeżeli w małżeństwie zaniedba pani obowiązkowi matki, stanie pani na sądzie przed Bogiem za niezrealizowanie obowiązku stanu. Które obowiązki, jeśli kobieta jest lekarką, żoną i matką, stoją wyżej w hierarchii Pana Boga? Obowiązki matki. A które dopominają się największej uwagi? Obowiązki służbowe — powiedział duchowny.

Czy kobiety powinny studiować? Ksiądz Woźnicki wyjaśnia

Podczas pielgrzymowania na trasie z Olsztyna do Gietrzwałdu, jedna z uczestniczek zwróciła się do księdza Woźnickiego z pytaniem o jego opinie na temat kobiet, które podejmują studia. Wyjawiła, że miała aspiracje studiować medycynę, lecz nie została przyjęta i wybrała kierunek położnictwa. Z czasem, po zrezygnowaniu ze studiów położniczych, zaczęła wątpić w sens studiowania przez kobiety.

Ksiądz wyraził się jasno, potwierdzając, że kobiety mają prawo do studiowania. Jednakże podkreślił, że ważne jest dla nich ustalenie priorytetów i przemyślenie, co w ich życiu odgrywa najistotniejszą rolę.

- Po co studiować? Żeby pracować. A gdzie będzie pani pracować. Nie przyjdzie pani do pracy, bo będzie chorowała na grypę. Na dzisiaj czy jutro znajdą zastępstwo. Ktoś mnie zastąpi. Natomiast w pewnych obowiązkach, które każdy z nas spełnia, jesteśmy niezastępowalni. Nie ma zastępstwa w spełnieniu obowiązków rodzica. Dla stania się rodzicem Pan Bóg powołał instytucję małżeństwa. Małżeństwo jest po to, żeby się rodziły dzieci — powiedział ksiądz Woźnicki podczas jednego ze swoich kazań.

Kontrowersyjne wypowiedzi księdza Woźnickiego

Reakcje na wypowiedzi księdza Woźnickiego są mieszane. Niektórzy widzą w nich tradycyjne wartości, podczas gdy inni krytykują je jako zacofane i szkodliwe. Warto zauważyć, że ksiądz Woźnicki jest postacią kontrowersyjną, regularnie oceniającą kobiety w kontekście czystości seksualnej, perfumowania się do kościoła, a nawet komentującą wygląd sportsmenek. Wierni coraz częściej zmęczeni jego postawą, zaczynają bojkotować jego msze.