Ojciec z dzieckiem w wózku rzucał kamieniami w zwierzę. Ostra reakcja pracowników ZOO

2023-09-19 10:26

Skandaliczne zachowanie ojca w poznańskim ZOO trafiło do sieci. Już podczas jego pobytu z dzieckiem na terenie ogrodu zoologicznego, sprawa została zgłoszona pracownikom którzy natychmiast interweniowali. Teraz upubliczniają oni nagranie i piszą mocny apel do rodziców.

Szokujące zachowanie ojca w poznańskim ZOO.
Autor: Getty Images/ Facebook screenshot Szokujące zachowanie ojca w poznańskim ZOO.

"Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią" - tak miało brzmieć wytłumaczenie ojca, który wraz z dzieckiem i swoim kolegą odwiedził ZOO w Poznaniu. Obydwaj dorośli mężczyźni rzucali kamienie w kierunku będącego na wybiegu bizona. Inni odwiedzający szybko zareagowali na ich zachowanie, dzięki czemu mężczyźni przestali dręczyć zwierzę. 

Teraz ogród zoologiczny na swoim Facebooku publikuje nagranie z całego zajścia. Ma też dość ostry apel do rodziców.

Przeczytaj też: Nie upilnowali dzieci w ZOO. Beztroska tych rodziców poraża

Uratowane lwy z Odessy

Dowiedz się: Karmiła piersią w ZOO. Reakcja orangutanicy zszokowała tłumy. Kryje się za nią wzruszająca historia

"Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią"

Przedstawiciele ogrodu zoologicznego najpierw skomentowali całe zajście, które miało miejsce kilka dni temu w ZOO w Poznaniu, dziękując za uważność i odpowiednią reakcję pozostałych zwiedzających.

"Dziękujemy osobie, która zadała sobie trud i powiadomiła nas oraz nagrała, jak dwójka zwiedzających (z dzieckiem!) rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona. Tłumaczenie zwiedzających: "kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią" (sic!)" - rozpoczęli swój post pracownicy ZOO.

"Wstyd nam za wielu ludzi"

W dalszej części swojego wywodu, pracownicy ZOO odnieśli się do sposobu wychowywania dzieci i tego, że patrzą one i chłoną zachowania rodziców.

"Nie napiszemy i serdecznie Państwa prosimy, byście też tego nie robili, słów, które nam się cisną na usta. Są to słowa bardzo wulgarne. Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem "nic nie będą robili". Wstyd nam za wielu ludzi przed rezydentami naszych wybiegów" - zakończono gorzki post opublikowany na oficjalnym Facebooku ZOO.

Ojciec zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, ale część komentujących dziwi sam fakt, że dręczenie zwierzęcia ujdzie mu na sucho.

"Czy w regulaminie Zoo, nie powinno być, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara..." - zapytała słusznie jedna z użytkowniczek Facebooka.

A jak oceniacie reakcję pracowników ogrodu? Rzadko kiedy na oficjalnych profilach można przeczytać tak dobitne słowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza