Asia Opozda apeluje do kobiet, które tak jak ona zostały same z dziećmi. "To żaden wstyd"

2022-12-20 8:41

Joanna Opozda jeszcze przed porodem musiała mierzyć się z samotnym macierzyństwem. Kilka miesięcy po ślubie, gdy była w zaawansowanej ciąży, jej mąż, aktor Antoni Królikowski zostawił ją dla kobiety z kręgu ich znajomych. Do tego, jak się okazuje, pierwsze miesiące macierzyństwa aktorki były wypełnione także problemami zdrowotnymi. Co dziś radzi innym kobietom, będącym w podobnej sytuacji?

Joanna Opozda z synkiem Vincentem
Autor: Instagram/ @asiaopozda Joanna Opozda szczerze mówi o depresji i samotnym macierzyństwie.

Zawirowania w życiu uczuciowym, skandale na oczach całej Polski, samotne macierzyństwo, a do tego, jak się okazuje... depresja. Dziś, gdy czas pomógł aktorce uporać się z problemami, wraca do tamtego okresu i radzi innym młodym kobietom, które zostały same z dziećmi. Joanna Opozda mówi wprost - "nie możemy odpowiadać za błędy innych".

Sprawdź: Asia Opozda po raz pierwszy opowiedziała o samotnym macierzyństwie. "Wszystko zmieniło się na lepsze"

Kulisy związku Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy

Dowiedz się: Asia Opozda wróciła do pracy dwa miesiące po porodzie i gorzko komentuje: "Sytuacja życiowa mnie zmusiła"

Początki macierzyństwa pełne problemów

Macierzyństwo Joanny Opozdy od początku nie było usłane różami. Bardzo szybko wylądowała z synkiem w szpitalu, gdzie spędzili wspólnie dwa tygodnie. Jak dziś wyznaje aktorka, chłopiec cierpiał na odmiedniczkowe zapalenie nerek. Chwilę później aktorka, która została sama z niemowlakiem, wróciła do aktywności zawodowej. Mówiła wtedy:

Bardzo bym chciała spędzać z synkiem cały swój czas. Niestety jest to niemożliwe. Sytuacja życiowa zmusiła mnie do szybkiego powrotu do formy i pracy. Muszę zarabiać, żeby utrzymać rodzinę.

Ten czas tak wykończył młodą mamę, że nie zauważyła nawet. iż cierpi na niedokrwistość, przed którą ostrzegała inne świeżo upieczone mamy. Na swoim Instagramie i w wywiadach mówiła jednak, że - z pomocą swojej mamy - radzi sobie dobrze i jest szczęśliwa. 

Wszystko się zmieniło i chociaż początki były trudne, to zmieniło się na lepsze. (...) To się wszystko uspakaja, ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona, codziennie rano wstaję z uśmiechem na twarzy. Wystarczy, że spojrzę na Vincenta. - zdradzała w wywiadzie dla portalu Plotek.pl

Dziś aktorka przyznaje - "miałam depresję"

Po czasie jednak okazuje się, że nie wszystko było dobrze, a w rzeczywistości aktorka musiała leczyć się na depresję. Opozda podjęła walkę, głównie dla syna. 

Mimo ogromnego zmęczenia i złego samopoczucia, bo okres połogu nie był dla mnie łaskawy, działałam jak żołnierz. Znalazłam w sobie resztki sił, by zmierzyć się z depresją, na którą wówczas cierpiałam. Pomogły mi i leki, i terapia, która pozwoliła mi się wyciszyć. - wyznała aktorka w wywiadzie z dwutygodnikiem Party.

Dziś, chwilę przed skończeniem przez małego Vincenta 10 miesięcy, Joanna ma radę dla innych kobiet, w podobnej sytuacji.

Z tego miejsca chciałabym zaapelować do innych dziewczyn, które zostały same z dziećmi. Żeby mimo traumatycznych przeżyć, się nie poddawały i zawalczyły o siebie, bo to żaden wstyd! Nie możemy odpowiadać za błędy innych. - radzi.