Papież Franciszek ochrzcił nieślubne dziecko [FILM]

2014-01-13 14:23

Papież Franciszek po raz kolejny podbił serca wiernych – w ostatnią niedzielę w Kaplicy Sykstyńskiej ochrzcił 32 dzieci, wśród nich znalazło się dziecko pary, która nie ma ślubu kościelnego. Takiego chrztu jeszcze w Watykanie nie było!

papiez franciszek
Autor: x-news

W Niedzielę Chrztu Pańskiego podczas tradycyjnej uroczystości w Kaplicy Sykstyńskiej papież Franciszek ochrzcił 32 dzieci. Wśród nich była 7-miesięczna Giulia - córka pary, która wzięła wyłącznie ślub cywilny. Wcześniej w Kaplicy Sykstyńskiej obowiązywała zasada, że nieślubne dziecko nie może być ochrzczone - wymogiem uczestnictwa w ceremonii chrztu św. był ślub kościelny. Papież przełamał tę tradycję i po raz kolejny okazał swe wielkie serce. Już wcześniej apelował do księży o nieodmawianie udzielania chrztu dzieciom niezamężnych kobiet.

Podczas niedzielnej uroczystości wśród ochrzczonych znajdował się także syn kobiety, która wcześniej rozważała dokonanie aborcji. Napisała o swoich planach w liście do papieża, a ten osobiście zadzwonił do niej i przekonywał, żeby zdecydowała się urodzić dziecko.

Podczas krótkiego 3-minutowego kazania papież przypomniał rodzicom dzieci, że mają być dla nich przekazicielami wiary i podkreślił, że wiara jest najpiękniejszym dziedzictwem, jakie rodzice mogą zostawić swym dzieciom.

TVN24/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza