Pazurowie podjęli ważną decyzję. "Nasza córka przez brak szczepienia prawie zmarła"

2024-06-18 12:20

Edyta i Cezary Pazurowie są zwolennikami szczepień, co podkreślili m.in. biorąc udział w kampanii proszczepionkowej. Doskonale wiedzą, ile dają szczepienia, jak chronią nasze zdrowie i życie - przekonali się o tym, gdy ich córka bardzo ciężko przeszła "zwykłą" chorobę.

Pazurowie podjęli ważną decyzję. Nasza córka przez brak szczepienia prawie zmarła
Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Pazurowie podjęli ważną decyzję. "Nasza córka przez brak szczepienia prawie zmarła"

Cezary Pazura i jego żona Edyta należą do grona osób, które wierzą w działanie szczepień. W czasie pandemii koronawirusa aktor był ambasadorem kampanii #SzczepimySię, zachęcał do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Podczas tegorocznego Festiwalu See Bloggers małżonkowie zostali zapytani, czy temat szczepień, zaangażowania Cezarego Pazury w kampanię, wciąż do nich wraca.

- Oczywiście, że tak - przyznała Edyta Pazura. - To jest temat, który powraca, dlatego że co chwilę powstają jakieś fake newsy, a Internet tym żyje - dodała.

O tym, jak ważne są szczepienia, znani rodzice przekonali się na własnej skórze.

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie

Cezary i Edyta Pazura szczepią dzieci na wszystko

W rozmowie z serwisem Jastrząb Post, Edyta Pazura podkreśliła, że wraz z mężem wierzą w szczepienia i nie żałują podjęcia decyzji o udziale w kampanii.

- My jesteśmy zwolennikami szczepień. Szczepimy nasze dzieci na wszystko, od małego. Począwszy od grypy, tężec, po kleszcze, po COVID - mówiła żona (i agentka) Cezarego Pazury w rozmowie z serwisem Jastrząb Post. Zaznaczyła również, że gdyby mieli jeszcze raz podjąć decyzję o udziale w kampanii, ponownie by się zgodzili. - Są dowody na to, że wiele milionów istnień dzięki tej szczepionce przetrwało - podkreśliła.

Edyta Pazura zaznaczyła, że antyszczepionkowcy to grupa, która zawsze była i zawsze będzie - należy się z tym pogodzić i robić swoje. A ich własne doświadczenia pokazują, ile dobrego robią szczepionki i jak bardzo są ważne.

Przeczytaj także: Sypią się kary za nieszczepienie dzieci. Ci rodzice słono zapłacą

Decyzja o szczepieniach nie mogła być inna

Państwo Pazurowie przyznali, że po tym, jak ich córka bardzo ciężko przeszła "zwykłą" chorobę, szczepią się co roku.

- Nam córka o mało by przez brak szczepienia nie zmarła. Dlatego my jesteśmy po tej stronie, to że ktoś jest po innej, to jest jego sprawa, ale my się pod to też nie będziemy podpasowywać. My kierujemy się własnymi doświadczeniami - podkreśliła Edyta Pazura.

A doświadczenia związane są z grypą, chorobą, którą co roku wiele osób bagatelizuje, uważając, że to "odrobinę gorsze przeziębienie".

- Nasza córka bardzo ciężko przeszła grypę - doprecyzowała.

Zwykłą grypę

- podkreślił Cezary Pazura.

Jak się okazje, dziewczynka miała ciężkie powikłania. - Schudła chyba wtedy sześć czy siedem kilo, nie budziła się, miała straszną gorączkę - wspomina Edyta Pazura.

Od tej pory co roku szczepimy się na grypę i nie chorujemy

- wskazała żona znanego aktora.

Znana para opowiedziała również o pewnym "minusie" szczepień i tego, jak dobrze działają. Dzieci mają pretensje, że... tylko one chodzą do szkoły. - Pusta klasa, a tylko my jesteśmy - Cezary Pazura wskazał "żale" dzieci w rozmowie z Jastrząb Post.

Przeczytaj także: Tylko tak ochronisz dziecko przed grypą. Instrukcja krok po kroku

Cezary i Edyta Pazurowie mają troje dzieci

Znana para stanęła na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Mają troje dzieci: dwie córki, Amelię i Ritę, a także syna Antoniego Józefa.

"17 lat temu wyruszyliśmy w piękną, wspólną podróż przez życie. Od zauroczenia, po przyjaźń i miłość, a także bycie rodzicami i prowadzenie wspólnego biznesu. Nie było łatwo, jednak zawsze wierzyliśmy w siebie i w to, że nasze silne charaktery przetrwają nawet największy kryzys. Wtedy, kiedy wszyscy byli przeciwko nam, mieliśmy tylko siebie… tylko i aż nasza miłość" - czytamy w rocznicowym poście na profilu @edyta_pazura.

Przeczytaj także: Edyta Pazura ma za sobą trudne rozmowy z córką. "Mamo, weź zastrzyk by nigdy nie umrzeć"

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Nasi Partnerzy polecają