Ojciec "wyprowadził" pięcioraczki na spacer... na smyczy. Internauci wzięli go w obronę

2022-06-28 9:45

Dzieci wymagają, aby mieć je cały czas na oku. Niekiedy zwykły spacer z kilkulatkiem to niezwykła przygoda. Kiedy mamy do czynienia z więcej, niż jednym dzieckiem w tym samym wieku, spacer to nie lada wyzwanie. Jednak, czy wyprowadzanie dzieci na smyczy to dobry i jedyny sposób?

Pięcioraczki na smyczy – ojciec zabrał dzieci na spacer
Autor: Getty Images, TikTok @drixxleman Pięcioraczki na smyczy – ojciec zabrał dzieci na spacer

Każdy rodzic wie, że wychowanie dzieci nie jest proste. Okiełznanie ich energii w miejscach publicznych, również może być dość trudne.

Drix Leman podzielił się, jak zabrał swoje pięcioraczki na spacer. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że prowadził maluchy przed sobą na smyczy.

Spacer na poważnie, czy z przymrużeniem oka?

„Nigdy nie chciałem prowadzić dzieci na smyczy, dopóki nie miałem pięcioraczków”

Możemy przeczytać, oglądając filmik na TikToku. Podpis też można odbierać, jako formę żartu.

„Kiedy masz przewagę liczebną, nie masz wyboru.”

Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście smycz to dobra opcja dla dzieci? Sam autor filmu popiera komentarze, które są przychylne jego pomysłowi. W żaden sposób nie odnosi się, że być może zachowanie takie ma negatywny wpływ na maluchy.

Komentarze popierające smycz u dzieci

Komentarze pojawiające się pod filmem są bardzo skrajne. Wiele osób popiera chodzenie z dzieckiem na smyczy. Uważają, że jest to w porządku, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo maluchów, które nie są jeszcze świadome zagrożeń. 

„Jak inaczej masz chronić 5 maluchów, które mają zerową kontrolę impulsów?!?”

„Czuję się tak samo.. mam 3 i nie odważyłam się nigdzie jechać bez smyczy, gdy były mniejsze”

„Zrobiłam to z moim na lotnisku i na wakacjach.” 

„Ludzie! Postaraj się opiekować pięciorgiem energicznych małych dzieci i po prostu tylko porozmawiać. Jest się bez szans!” 

„Dzieci to nie psy”

Drix Leman po publikacji filmu musiał zmierzyć się również z falą krytyki, która się na niego wylała. Osoby porównywały spacer z dziećmi do wyprowadzania psów. Niektórzy byli zbulwersowani, że w ogóle można w ten sposób traktować własne dzieci. 

Każda ze stron filmik autora oceniła ze swojego punktu widzenia. Widać, że ci, co byli za również korzystali z takiego rozwiązania. 

Warto jednak zastanowić się, jak czuje się samo dziecko, będąc na smyczy? Czy smycz nie jest po prostu ograniczeniem ich swobody? Czy nie upokarza dzieci w miejscu publicznym? 

Czy rzeczywiście smycz u kilkuletnich dzieci to jedyny sposób, aby okiełznać młodego człowieka na spacerze?