PIERWORODNE dzieci są bardziej AMBITNE od rodzeństwa. Zdobywają LEPSZE wykształcenie

2014-05-13 18:32

Z badań przeprowadzonych przez University of Essex wynika, że pierworodne dzieci są bardziej ambitne niż młodsze rodzeństwo. Zdobywają lepsze wykształcenie i więcej osiągają w życiu zawodowym niż ich siostry i bracia.

Rodzeństwo na wojennej ścieżce
Autor: photos.com

Naukowcy z University of Essex przeprowadzili badania na 1503 rodzinach. Chcieli potwierdzić zaskakujące wyniki badań holenderskich uczonych, którzy stwierdzili, że dzieci pierworodne są bardziej ambitne niż ich młodsze rodzeństwo.

Do swojego eksperymentu zaprosili rodziny z różną liczbą dzieci i różnym rozkładem płci (np. rodzice z trzema córkami, rodzice z córką i synem, rodzice z córką i dwoma synami itp.). Nie chcieli, aby status życia albo tendencyjny rozkład płci (np. same dziewczynki) wpłynęły na wynik badań. Wyniki były niepodważalne: holenderscy uczeni mieli rację!

Z zebranych danych naukowcy nie tylko wywnioskowali, że to pierworodni są bardziej ambitni, ale że częściej są to dziewczynki niż chłopcy. Dzieci pierworodne zdobywają lepsze wykształcenie, wyższe kwalifikacje i częściej odnoszą sukcesy na polu zawodowym niż ich młodsze rodzeństwo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza