Pierwsze zdjęcie córki Harry'ego i Meghan. Zrobił je polski książę

2021-12-27 10:19

Książę Harry i Meghan Markle opublikowali zdjęcie swojej córeczki Lilibet "Lili" Diany Montbatten-Windsor na kartce bożonarodzeniowej 2021.

Harry i Meghan z dziećmi
Autor: Instagram/@alexilubomirski

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor urodziła się 4 czerwca 2021 roku. Jej imiona odwołują się do prababki i babki - Lilibet to zdrobnienie, jakogo rodzina królewska używała wobec młodej Elżbiety II, a księżna Diana to matka księcia Harry'ego. Do tej pory jej rodzice nie publikowali zdjęć, ale wyjątkiem jest kartka świąteczna.

Na zdjęciu widzimy całą rodzinę na radosnym nieoficjalnym wydaniu. Książę Harry i Meghan są w luźnych dżinsowych strojach, książę ma w dodatku dziury na kolanach i bose stopy, a całe zdjęcie ma wspaniały radosny klimat: widać radość małej Lili podnoszonej w górę przed matkę i wiercącego się Archiego na kolanach ojca, po którym odziedziczył rude włosy. 

Co ciekawe autorem zdjęcia (jak i kilku wcześniejszych ważnych sesji zdjęciowych pary) jest Alexi Lubomirski, mieszkający w Nowym Jorku polski książę, którego poleciła parze znajoma przed sesją narzeczeńską.

"To jeden z rzadkich i wyjątkowych projektów, w których miałem szczęście wziąć udział. To uroczy przywilej móc opowiadać historię rodziny, którą po raz pierwszy sfotografowałem jako narzeczonych, później w dniu ich ślubu, a teraz zobaczyć spełnienie ich miłości w postaci dwójki wspaniałych dzieci."  - napisał Lubomirski na swoim Instagramie.

Lubomirski jest synem Władysława Jana Adama Lubomirskiego i jego pierwszej żony Eileeny Pameli Beardsell, więc ma mieszane korzenie: polsko-francuskie ze strony ojca i  angielsko-peruwiańskie ze strony matki. Jest uznanym fotografem mody i portrecistą największych gwiazd muzycznych i filmowych.

Zobacz portrety książęcej pary i innych gwiazd, które zrobił Lubomirski w galerii poniżej.