Piosenki dla dzieci, które pokocha twój przedszkolak. Który przebój z YouTube jest absolutnym hitem?

2022-07-25 20:27

Nie tylko Baby Shark podbił listy przebojów najmłodszych dzieci. Na kanale YouTube znajdziemy całą playlistę dla przedszkolaków, która uczy, bawi i zachęca do ruchu. Sprawdź nasze propozycje najbardziej popularnych przebojów dla dzieci, które warto znać.

Piosenki dla dzieci, które pokocha twój przedszkolak
Autor: Getty images Który przebój z You Tuba jest absolutnym hitem?

Muzyka stymuluje u dzieci nie tylko rozwój słuchu, ale przede wszystkim mózgu. Wpływ muzyki na rozwój dziecka to nie tylko większa ilość komórek nerwowych, to także lepsze połączenie między obiema półkulami.

Przekłada się to na większą kreatywność i wrażliwość dziecka, ale jak widzimy podskakującego dwulatka, to najważniejsza w takim momencie jest po prostu jego radość.

Muzyka dla dzieci powinna być prosta, chwytliwa, mieć dobre brzmienie i zapadać w pamięci. Liczy się również przekaz, jaki ze sobą niesie. Piosenki dla dzieci mogą również zachęcać do aktywności fizycznej najmłodszych.

Wśród przebojów dla dzieci na kanale YouTube znajdują się perełki, które zachęcają dzieci do ruchu, niosą ze sobą pożyteczną lekcje i wpadają w ucho.

Zobacz, czego dziecko może nauczyć się z popularnych przebojów.

Czytaj także: Wpływ muzyki na rozwój mowy - czy warto śpiewać dziecku i włączać mu piosenki?

Spis treści

  1. "Zgadnij, co to jest za zwierzę?"
  2. "Mały słonik"
  3. "Tańce połamańce"
  4. "Krecik zielony ma berecik"
  5. "Była sobie żabka mała"
  6. "Nieznajomy"
  7. "Piosenka Mai"
  8. "Boogi Woogi"
  9. "Lisek Łakomczuszek"
  10. „Mucha w mucholocie”

"Zgadnij, co to jest za zwierzę?"

Piosenka Aidy Kosojan-Przybysz jest hitem internetu. Posiada już ponad 6,5 mln wyświetleń. Muzyka zapada w pamięci, jest łatwa do nucenia i przyjemna dla ucha.

Przebój uczy dzieci nazw zwierząt w zabawny sposób. Powoli odsłaniając poszczególne fragmenty sceny. Dziecko, w trakcie może odgadnąć, jakie zwierzę się tam kryje i o jakim jest mowa.

Dobrane słowa rozbawiają, bo kto przykładowo widział słonia w kapeluszu.

„Chodzi zwierzę w kapeluszu, nikt nie widzi jego uszu, nikt zwierzęcia nie poznaje.

Chodzi zwierzę w kapeluszu, nikt nie widzi jego uszu, nikt mu łapki nie podaje.

Zgadnij, co to jest za zwierzę?

Uszy ma, jak dwa talerze, zasłania sobą nieboskłon,

Oczywiście to jest – Słoń!”

"Mały słonik"

Mały słonik to kolejna propozycja od Śpiewające Brzdące, która zdobyła już ponad 14 mln odsłon. Rytm melodii ten sam, co w „Baby Shark”. Bardzo prosta, ale miła dla oka grafika.

Piosenka uczy w wesoły sposób nazw wszystkich paluszków u dłoni. Dziecko może bawić się paluszkami, szukając ukrytych słoników i pokazując je na swojej rączce.

„Słonie na paluszkach! Gdzie się słonie, gdzie się słonie, schowały? Na paluszkach, na paluszkach, szukamy. Mały słoniu, mały słoniu, gdzie jesteś?

- Za paluszkiem tym malutkim, schowałem się."

"Tańce połamańce"

Tańce połamańce od Spoko Loko, która zachęca do podskakiwania i kręcenia się. Słuchając tej piosenki nie sposób jest usiedzieć na miejscu.

Nic dziwnego, że przebój ma już ponad 16 mln wyświetleń.

Jeżeli twój maluch ma gorszy dzień, posłuchajcie piosenki „Tańce połamańce”, a zaraz będzie miał uśmiech od ucha do ucha, a ty problem, aby go zatrzymać.

„Moja lewa noga tańczy, moja prawa noga tańczy. Moja lewa ręka tańczy i prawa ręka też! Zakręćmy bioderkami, kołyszmy ramionami Zakręćmy bioderkami, a teraz podskok hej!”

"Krecik zielony ma berecik"

Piosenka dla dzieci „Krecik zielony ma berecik” to również propozycja kompozytorki i wokalistki Aidy Kosojan-Przybysz. Słowa i muzyka przygotowane zostały wraz z Kubą Galińskim.

Przebój ma obecnie niemal 30 mln wyświetleń i pozwala innym okiem spojrzeń na krety, które przekopują przydomowe ogródki. Wszak popularny krecik jest po prostu ogrodnikiem.

Nie można obojętnie przejść obok tej piosenki. Jej po prostu trzeba posłuchać.

„Mieszka krecik w małym domku, Nic nie widzi krecik w słonku, Nosi krecik okulary, I buciki nie do pary.

Krecik, Krecik Zielony ma berecik Na nosie okulary i buty nie do pary x2 (…)

Mały krecik ogrodniczek Chyba z tysiąc ma doniczek Ma łopatkę i konewkę Kopie kopce sadzi drzewka.”

"Była sobie żabka mała"

Jakże znana i wciąż bardzo popularna piosenka dla dzieci „Była sobie żabka mała” w wykonaniu kanału bajlandia.tv. Na YouTube ma już 76 mln wyświetleń.

Przebój bardzo rytmiczny z ciekawą animacją dla najmłodszych, ostrzegający, że zawsze należy słuchać mamy.

„Była sobie żabka mała Re re kum kum re re kum kum Która mamy nie słuchała Re re kum kum bęc(...)

Ostrzegała ją mamusia Re re kum kum re re kum kum By zważała na bociusia Re re kum kum bęc(…)

Przyszedł bocian niespodzianie Re re kum kum re re kum kum Połknął żabke na śniadanie Re re kum kum bęc.”

"Nieznajomy"

Propozycja piosenki dla dzieci pt. „Nieznajomy” to nie tylko melodia, która wpada w ucho. To przede wszystkim bardzo pouczająca lekcja o tym, aby nigdy nie otwierać drzwi nieznajomym.

Przebój ten to propozycja od Śpiewające Brzdące, który ma już ponad 117 mln wyświetleń. Biorąc pod uwagę przekaz, który ze sobą niesie, to ilość odsłon naprawdę nie dziwi. Powinno ich być jeszcze więcej.

Dzieci w wieku przedszkolnym powinny już wiedzieć, że nie należy rozmawiać z osobami, których się nie zna na placu zabaw. Nie można z nimi nigdzie iść, nawet jeżeli mówią, że mają pięknego szczeniaczka. Warto i trzeba o tym rozmawiać z dziećmi.

"Bo tak jak w bajkachzdarzyć się może,że przyjdzie wilko pewnej porze.Ty się pomylisz,że kogoś znasz,otwierasz drzwii problem masz."

Zobacz również: Mama radzi: naucz dziecko tej sztuczki. Pomoże mu w niebezpiecznej sytuacji

"Piosenka Mai"

Piosenka dla dzieci o pszczółce Mai w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, to przebój sprzed lat, który mogą pamiętać rodzice.

"Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają. Wszyscy Maje znają i kochają."

Na tamte czasy, to był jeden z hitów, gdy zasiadało się przed telewizorem na dobranockę o godzinie 19.

Dziś pszczółka Maja ma nową odsłonę i wykonanie, które cieszy się dość sporą popularnością. Przebój z filmu o znanej pszczółce pt. „Piosenka Mai” ma już ponad 151 mln wyświetleń. Słowa polskie w wykonaniu Magdaleny Kujawskiej zostały bardzo dobrze dopasowane.

Melodia jest lekka i przyjemna dla ucha. Piosenka zachęca do ruchu, ale pokazuje także bajkowy świat tych małych owadów.

„A teraz obrót Szubidubidu I w górę ręce Szubidubidej I teraz podskok Szubidubidu Będziemy śpiewać Aż nadejdzie nowy dzień.”

"Boogi Woogi"

Boogi Woogi to nie jest najnowsza propozycja, ale kolejna, przy której trzeba się ruszać. Przebój Justyny Bojczuk i Bartusa Gozdziewskiego ma nieco ponad 190 mln wyświetleń, co oznacza, że dzieci go uwielbiają.

Boogi Woogi — to czas na kręcenie, skakanie, wyciąganie rączek i klaskanie

Mówiąc krótko, przy „Boogi Woogi” nie ma czasu na nudę. Jest zabawa.

„ Do przodu prawą rękę daj, do tyłu prawą rękę daj, do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią, bo przy boogie woogie boogie trzeba pokręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy.”

"Lisek Łakomczuszek"

Przebój stworzony przez Śpiewające Brzdące, posiada ponad 194 mln wyświetleń. To czołówka najpopularniejszych piosenek dla dla najmłodszych, a i dorośli mogą czasem go nucić pod nosem.

Lisek Łakomczuszek to piosenka dla dzieci, która w zabawny sposób pokazuje, że rudy spryciarz, próżno szuka jedzenia w kurniku. Kurki tym razem nie dadzą się nabrać na jego sztuczki i nie pozwolą się zaskoczyć.

Całość ma przyjemną oprawę muzyczną i prostą grafikę.

„Lisek jest spryciarzem wielkim, Chodzi pomalutku, chodzi pomalutku. Może czasem do kurnika, Zajrzeć po cichutku, zajrzeć po cichutku.

Ref. Oj, lisku, lisku, Wracaj już do lasu. Oj, lisku, lisku, Szkoda twego czasu. Oj, lisku, lisku, Kurki wciąż biegają. Oj, lisku, lisku, Sztuczki twoje znają!”

„Mucha w mucholocie”

W naszej playliście na samym szczycie propozycja, która zdobyła do tej pory ponad 196 mln wyświetleń. „Mucha w mucholocie” od Aida performing to hit hitów.

Nucą go dorośli, śpiewają przedszkolaki, które z wielką radością rozkładają ręce i próbują latać.

„ Mucha, mucha w mucholocie, Jak w prawdziwym samolocie. Do Krakowa sobie leci, A za oknem słonko świeci.”