PiS chce odzyskać głosy matek. Wiadomo, ile pieniędzy będą chcieli zapłacić

2023-04-17 9:30

Nawet kilkanaście tysięcy złotych - tyle chce zapłacić rząd młodym matkom za aktywizację zawodową, jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Projekt ma zostać ogłoszony już w maju. Pomysł miałby ułatwić kobietom organizację opieki nad dziećmi.

PiS planuje kolejne świadczenia dla matek.
Autor: Getty Images/ Intagram @pisorgpl PiS planuje kolejne świadczenia dla matek.

Jak zauważają dziennikarze gazety, PiS dość intensywnie koncentruje się teraz na zyskaniu głosów polskich, młodych kobiet. Partia rządząca ma kilka pomysłów, które mają szanse ocieplić wizerunek partii w oczach Polek.

"Wśród nich ma być system grantów dla młodych matek, które zdecydują się wrócić na rynek pracy. Byłoby to nawet kilkanaście tysięcy złotych bądź wielokrotność minimalnego wynagrodzenia" - donosi "Dziennik Gazeta Prawna", odnosząc się do informacji ze swoich źródeł w PiS.

Przeczytaj: Tusk kusi "Babciowym". Kto dostanie 1500 zł?

BABCIOWE? Niech się WYPCHA! Polacy pokłócili się o TUSKA! | Komentery

Zobacz też: Zamiast 500+ będzie 700+. "Decyzja już zapadła" - twierdzą informatorzy

Te niemałe, jednorazowo wypłacane kwoty miałyby ułatwić matkom powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i sfinansowanie żłobka, czy pierwszych miesięcy opieki dla dziecka. Pomysł jest ewidentną odpowiedzią na program Platformy Obywatelskiej, która zapowiadała jakiś czas temu, że zaproponuje wracającym do pracy matkom 1,5 tys. złotych "babciowego" na start i opłacenie kosztów opieki. 

PiS ma podobno starać się także o głosy innych wyborczyń, proponując ułatwienia dla kobiecych biznesów. Chodzi o pokrycie części ZUS-u, po upływie dwóch lat od założenia działalności, gdy koszta prowadzenia firmy zaczynają drastycznie wzrastać. Nowy projekt ma też zawierać propozycje dla kobiet 50+ narażonych na utratę zatrudnienia przed okresem ochronnym.