PiS zapowiada podniesienie 500 plus, wiemy o ile. "Chcemy to wprowadzić na wiosnę"

2022-10-18 12:21

Świadczenie 500 plus w dobie szybującej inflacji jest warte znacznie mniej niż 500 zł. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców - PiS planuje jego rewaloryzację. Jak podaje „Super Express”, powołując się na anonimowego polityka z obozu rządzącego, rozważana jest podwyżka nawet do 800 złotych.

PiS zapowiada podniesienie 500 plus, wiemy o ile. Chcemy to wprowadzić na wiosnę
Autor: Getty images PiS zapowiada podniesienie 500 plus, wiemy o ile. "Chcemy to wprowadzić na wiosnę"

Obecnie flagowe świadczenie Prawa i Sprawiedliwości nie ma takiej wartości, jak w 2016 roku, kiedy zostało wprowadzone. Według ekonomistów wartość złotówki spadła do tego stopnia, że świadczenie to powinno nazywać się 350 plus. Z tego też powodu od jakiegoś czasu w kuluarach mówi się o konieczności rewaloryzacji tego świadczenia.

Przeczytaj także: 500 plus z progiem dochodowym? Deklaracja wiceministra finansów nie spodoba się rodzicom

Wkurzeni Polacy ŻĄDAJĄ podwyżki 500 plus. 1000 plus będzie mało! | Komentery

Rozważane były progi dochodowe, teraz podwyżka 500 plus

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, powołując się na słowa wiceministra finansów Artura Sobonia, że rząd bierze pod uwagę objęcie świadczenia 500 plus progami dochodowymi. Teraz z obozu Zjednoczonej Prawicy płyną nowe, wręcz przeciwne doniesienia. Rozważana jest podwyżka świadczenia wychowawczego nawet do 800 plus.

„Z czymś do wyborów musimy pójść. 500 plus jest warte coraz mniej i trzeba zamienić 500 plus na 800 plus. W rządzie jest to mocno rozważane” – powiedział „Super Expressowi” anonimowy polityk obozu władzy.

Nieoficjalnie mówi się także, że decyzja o podwyżce świadczenia wychowawczego zostanie ogłoszona przed wyborami w 2023 roku na wiosnę.

Konieczność rewaloryzacji 500 plus potwierdził w weekend sam prezes PiS na spotkaniu z wyborcami w Częstochowie. „Myśli się o rewaloryzacjach, ale nie mogę w tej chwili niczego obiecać” – cytuje Jarosława Kaczyńskiego dziennik.

Przeczytaj także: Zasiłek rodzinny na dziecko w 2022 roku – dokumenty, dochód, ile wynosi rodzinne

Źródło: Super Express