Podziękuj swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

2021-04-23 13:21

W dzisiejszych czasach pandemii, gdy kobiety często muszą rodzić same, bez partnerów, to one są ich nadzieją, ostoją i największym wsparciem. Położne. Podziękuje swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

Położna na medal 2021
Autor: materiały prasowe Podziękuje swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

Konkurs Położna na medal zna większość polskich mam. W tym roku wystartowała ósma już edycja popularnego plebiscytu. Ostatnie miesiące pokazały, że określenie "Położna na medal" dotyczy całego grona wspaniałych kobiet, które w czasach pandemii są nieraz jedynym oparciem dla samotnie rodzącej mamy. 

To one dodając otuchy w czasie skurczów, trzymają za rękę, mobilizują, by wreszcie wysyłać zdjęcie noworodka do czekającego pod szpitalem świeżo upieczonego taty.

Jeśli masz takie właśnie doświadczenie z porodu w czasie pandemii, jest okazja, aby podziękować swojej położnej i zgłosić ją do konkursu na "Położną na medal".

– Położna to zawód, który nie bez przyczyny jest bardzo wysoko w rankingu zawodów cieszących się społecznym uznaniem i szacunkiem. Codziennie polskie położne budują zaufanie do swojej pracy troską, zaangażowaniem i profesjonalizmem. I za to warto je doceniać i wyróżniać, szczególnie w bardzo wymagających czasach w których się znaleźliśmy – mówi Iwona Barańska, koordynatorka projektu z AMA Akademii Malucha Alantan.

Jak zgłosić położną do konkursu?

Od 1 kwietnia pacjentki i ich rodziny mogą zgłaszać swoje położne w plebiscycie, który jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej poświęconej roli położnych i promowaniu wysokich standardów opieki okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, a mecenasem tegorocznej edycji jest marka Oktaseptal.

Położne do konkursu można nominować do 30 września 2021 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, mogą je zgłaszać nie tylko pacjentki, ale także członkowie ich najbliższej rodziny. Do prawidłowego zgłoszenia położnej wystarczy podać w aplikacji konkursowej jej imię i nazwisko, adres e-mail lub numeru telefonu, a także miasto lub miejscowość oraz nazwę placówki w której pracuje.

Regulamin konkursu dopuszcza także nominacje dokonywane przez same położne. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.poloznanamedal.info/kandydatki

Również 1 kwietnia – równolegle ze startem zbierania zgłoszeń – ruszyła też możliwość oddawania głosów na położne. Głosowanie potrwa do końca roku. Koniecznie weź w nim udział!