Podziękuj swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

2021-04-23 13:21
Położna na medal 2021
Autor: materiały prasowe Podziękuje swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

W dzisiejszych czasach pandemii, gdy kobiety często muszą rodzić same, bez partnerów, to one są ich nadzieją, ostoją i największym wsparciem. Położne. Podziękuje swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!

Konkurs Położna na medal zna większość polskich mam. W tym roku wystartowała ósma już edycja popularnego plebiscytu. Ostatnie miesiące pokazały, że określenie "Położna na medal" dotyczy całego grona wspaniałych kobiet, które w czasach pandemii są nieraz jedynym oparciem dla samotnie rodzącej mamy. 

To one dodając otuchy w czasie skurczów, trzymają za rękę, mobilizują, by wreszcie wysyłać zdjęcie noworodka do czekającego pod szpitalem świeżo upieczonego taty.

Jeśli masz takie właśnie doświadczenie z porodu w czasie pandemii, jest okazja, aby podziękować swojej położnej i zgłosić ją do konkursu na "Położną na medal".

– Położna to zawód, który nie bez przyczyny jest bardzo wysoko w rankingu zawodów cieszących się społecznym uznaniem i szacunkiem. Codziennie polskie położne budują zaufanie do swojej pracy troską, zaangażowaniem i profesjonalizmem. I za to warto je doceniać i wyróżniać, szczególnie w bardzo wymagających czasach w których się znaleźliśmy – mówi Iwona Barańska, koordynatorka projektu z AMA Akademii Malucha Alantan.

Jak zgłosić położną do konkursu?

Od 1 kwietnia pacjentki i ich rodziny mogą zgłaszać swoje położne w plebiscycie, który jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej poświęconej roli położnych i promowaniu wysokich standardów opieki okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, a mecenasem tegorocznej edycji jest marka Oktaseptal.

Położne do konkursu można nominować do 30 września 2021 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, mogą je zgłaszać nie tylko pacjentki, ale także członkowie ich najbliższej rodziny. Do prawidłowego zgłoszenia położnej wystarczy podać w aplikacji konkursowej jej imię i nazwisko, adres e-mail lub numeru telefonu, a także miasto lub miejscowość oraz nazwę placówki w której pracuje.

Regulamin konkursu dopuszcza także nominacje dokonywane przez same położne. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.poloznanamedal.info/kandydatki

Również 1 kwietnia – równolegle ze startem zbierania zgłoszeń – ruszyła też możliwość oddawania głosów na położne. Głosowanie potrwa do końca roku. Koniecznie weź w nim udział!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE