Polka walczy o nagrodę w konkursie zdjęć dzieci i ciąży - pomożesz?

2021-12-30 10:18

Ania Wibig nie jest fotografką z zawodu, ale z zamiłowania. Wzięła udział w międzynarodowym konkursie fotografii ciąży i dzieci, jako jedyna Polka. I świetnie jej idzie!

Ania Wibig i jej zdjęcie
Autor: Ania Wibig

Ania Wibig pisze o sobie, że jest "żoną, mamą, doradcą podatkowym, a po godzinach z ogromnej miłości do cudu narodzin fotografką porodową". Publikuje pod trafną nazwą "Obiektywnie najpiękniejsze" i jej prace zapewniły jej już popularność. Prośbę o udostępnienie posta z jej walką o pierwsze miejsce w konkursie publiczności zgłosiły nam mamy na naszym profilu na Facebooku.

Polka w międzynarodowym konkursie zdjęć ciąży i dzieci

Ania pisze, że kiedy gdy pierwszy raz natknęła się na zdjęcia z porodów w internecie popłakała się ze wzruszenia i postanowiła założyć Obiektywnie Najpiękniejsze, by Polki miały równiez możliwość mieć tak wyjątkową pamiątkę.

Zgłosiła do konkursu Birth and Beyond Photography (czyli Fotografia Porodu i Późniejsza) zdjęcie, które zrobiła jeszcze przed pandemią w ramach reportażu z narodzin w warszawskim szpitalu Świętej Zofii, na który dostała zlecenie. Uważała, że to niezwykłe, że Paulina chce urodzić w wodzie. 

Jak przebiega poród

"Takie porody to nadal rzadkość w polskich szpitalach. I coś czego jeszcze nie fotografowałam." - opisuje Ania. "Nie mogłam się doczekać cały czas układając kadry w głowie. Przez dwa tygodnie przed terminem porodu czekałam w napięciu na sygnał, że to już i że mam jechać."

"W końcu nadszedł ten czerwcowy ciepły wieczór. Popędziłam do szpitala jak na skrzydłach. Na porodówce panowała niesamowita cisza i spokój. Noc snuła się po korytarzu. Gdy pierwsze poranne światło wdarło się na salę porodową Sara postanowiła dłużej nie czekać. I tak jak marzyła Paulina popłynęła otulona ciepłą wodą prosto w ramiona mamy."

Jak głosować na Anię Wibig?

W konkursie fotografie zostały podzielone na kategorie tematyczne i w swojej kategorii "Poród" Ania Wibig już została wyróżniona przez jury pierwszym miejscem. Teraz trwa głosowanie publiczności i Ania ma sporą szansę na wygraną. 

Aby pomóc jej wygrać KLIKNIJ TU >  i daj like albo serduszko przy jej fotografii, jak zrobiły to już tysiące innych osób! Głosowanie trwa do 31.12 do godz. 12:00 czasu polskiego.

Inne zdjęcia, które powstały w czasie tej sesji można obejrzeć też na profilu Obiektywnie najpiękniejsze > 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza