Właśnie miała przeć, gdy położna ją skrytykowała. Poszło o imię dla córki

2023-03-15 12:17

Kiedy wybierzemy imię dla dziecka, uważamy, że jest ono najpiękniejsze na świecie. Ta mama spotkała się jednak z negatywną opinią na temat imienia dla swojej córeczki. Tuż przed tym, jak miała zacząć przeć, położna skrytykowała jej wybór.

Kobieta i noworodek
Autor: TikTok/Instagram @maclainemarie Położna skrytykowała imię dziecka tuż przed porodem. Przyszłej mamie zrobiło się bardzo przykro

Wybór imienia dla dziecka może budzić wiele emocji nie tylko rodziców, ale także wśród dalszej rodziny. Przesłanki do wyboru właśnie takiego, a nie innego imienia bywają bardzo różne, ale w efekcie wszyscy powinni go uszanować.

Jak się jednak okazuje, zdarza się, że całkowicie obcy dla nas ludzie mogą skrytykować imię, które wybraliśmy dla naszego dziecka. I to w najmniej oczekiwanym momencie.

Maclaine Noxon jest mamą wspaniałej 8. miesięcznej dziewczynki. Na swoim profilu na TikToku @maclainemarie podzieliła się z internautami, co usłyszała od położnej tuż przed porodem na temat imienia, które wybrała dla swojej córeczki.

Zrobiło jej się bardzo przykro, ale nie zmieniła zdania i ostatecznie nazwała tak dziewczynkę.

Zobacz także: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Wybór imienia to decyzja rodziców

Nie zawsze wybór imienia jest rzeczą prostą. Niekiedy chcemy wybrać wyjątkowe i oryginalne imię, ale jednocześnie ładne i pasujące do naszego malucha. Zestawiamy z naszym nazwiskiem różne propozycje, a na koniec słyszymy od rodziny, że im się to imię w ogóle nie podoba.

Mają prawo do takich odczuć, ale nie mają prawa decydować za nas. Ostateczny wybór zawsze należy do rodziców. Warto jednak pamiętać, że to, jakie imię wybierzemy, będzie określać tożsamość i identyfikować nasze dziecko przez całe jego życie.

Położna skrytykowała imię jej dziecka

Maclaine znalazła się w sytuacji, gdy całkowicie obca dla niej osoba, skrytykowała imię jej jeszcze nienarodzonej córeczki. Kobieta miała już zacząć przeć, bo akcja porodowa się rozpoczęła, gdy usłyszała:

Nie możesz jej tak nazwać. To imię dla chłopca.

Przyszłej mamie zrobiło się bardzo przykro i się popłakała.

O jakie imię chodzi?

Maclaine wybrała rzadko spotykane imię dla swojej córeczki. Uważa jednak, że jest ono oryginalne. Często mówi do niej Winnie.

Dziewczynka urodziła się 1 lipca 2022 roku o godzinie 10:19, ważąc trochę ponad 2700 gramów i mierząc. Rodzice wybrali dla niej imię Winslow Blair. Para nie mogła się doczekać, aż powita na świecie swoją uroczą dziewczynkę.

"To urocze imię"

Pod postem kobiety pojawiło się wiele głosów oburzenia na krytykę położnej. Internauci uważali, że znacznie przekroczyła swoje kompetencje i nie powinna czegoś takiego w ogóle powiedzieć. Bronili również decyzji młodej mamy co do wyboru imienia dla swojej córeczki.

"Natychmiast wyprosiłabym tą położną z sali" - napisała jedna z internautek.

"Winslow brzmi bardziej jak imię żeńskie. Nie wiem, za kogo pielęgniarka się uważa".

"To nie jest tak, że nazwałaś ją Mike czy Greg. Winslow to piękne imię" - przyznała inna.

"Winslow to wspaniałe imię. Moja córka ma na imię Austyn" - wyznała kolejna.

"Winslow to urocze imię. Dziewczynka jest piękna".

Czytaj także: Krótkie imiona dla dziewczynek — pomysły