Polskie dzieci NIE PIJĄ WODY. Rodzice o to nie dbają

2014-05-15 11:48

Z najnowszego badania PBS wynika, że polskie dzieci nie piją wody. Co więcej, rodzice w ogóle nie kontrolują jej spożywania i nie wiedzą ile płynów dzieci przyjmują w ciągu dnia. To bardzo niepokojące dane - prawidłowe nawodnienie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie młodego organizmu.

Woda
Autor: thinkstockphotos.com

Polskie dzieci nie piją wody. Aż jedna trzecia z nich pije tylko od 1 do 4 szklanek wody dziennie - wynika z badań PBS przeprowadzonych na zlecenie stowarzyszenia "Woda w Domu i w Biurze". Eksperci są zaniepokojeni tymi informacjami, ponieważ spożywanie odpowiedniej ilości wody ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

"Bo woda to nie napój"

Rodzice rzadko podają dzieciom wodę, bo... według nich nie ma ona żadnych wartości. Z badań wynika, że najczęściej podają dzieciom soki, myśląc, że dzięki temu zaszczepią w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe. Oczywiście, są w błędzie - soki zawierają mnóstwo cukrów i substancji słodzących, które nie tylko nie gaszą pragnienia, ale również potęgują senność. Dzieci, które nie piją wody w przyszłości mogą mieć problemy z wagą.

Zamożni rodzice nie dają dzieciom wody

Z badań także wynika, że spożywanie wody jest zależne od sytuacji majątkowej rodziców. Im lepiej sytuowani rodzice, tym częściej podają dzieciom do picia soki i inne słodkie napoje. 10,9 procent zamożnych rodziców powiedziało nawet, że ich dzieci nie piją wody w ogóle. W domach, w których przychody są mniejsze, woda częściej gości na stole.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza