Pomysłu na imię dla córki szukała na cmentarzu. „To ściągnie na dziecko nieszczęście”

2024-05-21 12:07

Wybór imienia dla dziecka nie jest sprawą prostą. Inspiracji szukamy w internecie, w rankingach imion, w filmach, w rodzinie. Dla pewnej mamy te ścieżki wydały się niewystarczające. Mając kłopot w znalezieniu imienia dla czwartego już dziecka, wybrała się na cmentarz. Internauci byli początkowo oburzeni jej pomysłem, ale z czasem zmienili zdanie.

Pomysłu na imię dla córki szukała na cmentarzu. „To ściągnie na dziecko nieszczęście”
Autor: TikTok @hodgehouse Pomysłu na imię dla córki szukała na cmentarzu. „To ściągnie na dziecko nieszczęście”

Pomysł tej mamy z TikToka na pierwszy rzut okna może wydać się mocno kontrowersyjny. Mama trójki dzieci, będąc w ciąży z czwartym, zabrała całą rodzinę na cmentarz, by wspólnie poszukać pomysłu na imię dla maleństwa noszonego pod sercem. Pod jej nagraniem początkowo obserwatorzy wyrażali duże zdziwienie i zaskoczenie. Byli tacy, co wprost zwiastowali mamie i nienarodzonemu dziecku nieszczęście. „To ściągnie na dziecko nieszczęście”, „Wybierasz dziecku imię po nieboszczyku?”, „Kobiety w ciąży powinny unikać pogrzebów i cmentarzy” – pisali. Z czasem jednak ton komentarzy mocno zelżał.

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Ta mama szukała pomysłu na imię dla córki na cmentarzu

"Gdy na cmentarzu znajdują się najładniejsze imiona, zabierasz rodzinę na poszukiwanie imienia dla córeczki" - napisała mama w opisie do swojego filmu na profilu @hodgehouse, udając się na cmentarz Old Smithville Burying Ground w USA. Na nagraniu widać, jak z całą rodziną przemierza cmentarz i czyta na głos imiona z nagrobków – w tym z malutkich grobów dzieci. Nagranie nie jest w żaden sposób przerażające, ani szokujące. Wręcz przeciwnie wypowiadanie przez nią lub jej dzieci imion zmarłych odbiera się jako hołd pod adresem zmarłych. Takie same odczucia mieli też internauci.

„Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że ktoś przejdzie też obok mojego zmarłego dziecka i wypowie jego imię na głos. Nie mogę przestać płakać…”, „Wypowiadanie ich imion przywraca pamięć o nich”, „Jakże piękne musi być dla niektórych z tych dusz ponowne usłyszenie ich imienia po tylu latach. Mam nadzieję, że będziesz mieć niesamowitą ciążę i zdrowe dziecko” – pisali.

Wiele osób pisało też, że takie szukanie inspiracji na imiona to sposób jak każdy inny – nie powinien nikogo szokować. „Uwielbiam to! Nie różni się to absolutnie od przeglądania księgi imion lub szukaniu imion w filmach. To świetny sposób na przywrócenie imion starszego pokolenia” – podkreślali.

Imiona znalezione przez mamę na cmentarzu

Ciekawi jesteście, jakie imiona spodobały się mamie podczas wizyty na cmentarzu? Na jej top listę wskoczyły takie typy jak: James, Julian, Ella, Salem, Bunny, Winnie, Vienna oraz Olympus. Trzy z nich stały się faworytami tiktokerki – Salem, Vienna oraz Winnie. Z filmiku nie wybrzmiało jednak, jaki był ostateczny typ mamy. O zdanie w tym temacie kobieta zapytała swoich obserwatorów.

Ich gusta pokrywały się częściowo z jej typami. Jako faworytów internauci najczęściej typowali imiona: Salem, Winnie, James i Vienna.

Ktoś na koniec też dał fajną radę tiktokerce, aby zanim podejmie ostateczną decyzję co do imienia, przejrzała drzewo genealogiczne swojej rodziny pod tym kątem.