Poprawi powietrze, odstraszy mole i pająki. Wlej kilka kropli i postaw na oknie

2023-11-21 15:22

Drogeryjne odświeżacze powietrza często mają bardzo intensywne zapachy, które niektórym mogą wydawać się duszące. Dobrym zamiennikiem takiego gotowego odświeżacza jest domowy produkt, który może poprawić jakość powietrza w mieszkaniu i nadać mu przyjemną woń. Jak go zrobić?

olejek eteryczny
Autor: Getty Olejki eteryczne jako domowy odświeżacz powietrza

Domowy odświeżacz powietrza to sposób na nieprzyjemne zapachy w domu, który nie tylko neutralizuje zapachy, ale i rozpyla w pomieszczeniu przyjemną woń. Okazuje się, że przygotowanie takiego odświeżacza jest proste, a efekty mogą zaskakiwać.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5

Domowy odświeżacz powietrza

Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza najlepiej jest wykorzystać olejki eteryczne. Mają one silny i trwały zapach, dlatego wystarczy kilka kropli, by cieszyć się świeżą wonią w domu. Jest ich bardzo dużo, więc każdy może kupić taki zapach, jaki lubi najbardziej. Przygotowanie takiego odświeżacza zajmuje chwilę — wystarczy dodać kilka kropli do pojemnika z wodą i przelać do atomizera. Następnie rozpylamy zapach w pomieszczeniu i gotowe.

Olejek eteryczny do dyfuzora

Jeśli mamy w domu dyfuzor do rozpylania olejków, możemy dodać do wody kilka kropli ulubionego zapachu. To świetny pomysł na tanie i efektywne rozwiązanie, pozwalające pozbyć się ciężkich i trudnych do usunięcia zapachów z domu. Dyfuzor, który jest włączony przez dłuższy czas, rozpyla wodę z olejkiem i dzięki temu dość szybko zmienia zapach powietrza w mieszkaniu.

Odświeżacz do szafy

Taki domowy odświeżacz możemy przygotować również do szafy. Wystarczy na wacik kosmetyczny wlać kilka kropli olejku eterycznego, a następnie położyć go w szafie. W ten sposób szybko pozbędziemy się zapachu stęchlizny i będziemy cieszyć miłą wonią naszych ubrań. Jeśli dodatkowo wybierzemy olejek lawendowy, pozbędziemy się moli!

Olejki eteryczne - właściwości

Do przygotowania domowych odświeżaczy powietrza najlepiej wykorzystać:

  • olejek lawendowy, który działa przeciwmolowo oraz redukuje stres, łagodzi stany lękowe i depresyjne
  • olejek miętowy, który oprócz tego, że przyjemnie pachnie i odstrasza pająki, to pomaga też przy napięciowych bólach głowy, mięśni oraz stawów
  • olejek pomarańczowy, który działa antyseptycznie i uspokajająco, a w dodatku nadaje mieszkaniu jesienno-zimową aurę
  • olejek różany, który ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, wzmacnia naczynia krwionośne
  • olejek sosnowy, który pomoże, gdy domownicy cierpią na przeziębienie, ponieważ ułatwia oddychanie, oczyszcza zatoki, działa wykrztuśnie

Zaletą takich domowych odświeżaczy jest także to, że można dozować intensywność zapachu i dodać tyle kropli olejku, ile lubimy.

Czytaj: Postaw na parapecie, a pozbędziesz się wilgoci z okien. Ten sposób działa cuda

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza