Porzucone niemowlę z Garwolina pilnie potrzebuje domu. „Od urodzenia jest w szpitalu”

2024-02-17 10:23

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie pilnie poszukuje rodziny zastępczej dla niespełna miesięcznego chłopca porzuconego w szpitalu zaraz po porodzie. - Sprawa jest dość pilna, bo dziecko od urodzenia jest w szpitalu – mówi Ewa Mikulska z PCPR w Garwolinie. Rodzina może być spoza powiatu garwolińskiego, a nawet województwa. Najważniejszy jest czas.

Porzucone niemowlę z Garwolina pilnie potrzebuje domu. „Od urodzenia jest w szpitalu”
Autor: Getty images Porzucone niemowlę z Garwolina pilnie potrzebuje domu. „Od urodzenia jest w szpitalu”

Maluszek, dla którego potrzebna jest rodzina zastępcza, urodził się na początku 2024 r. To chłopiec porzucony przez mamę tuż po porodzie.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

„Mama ani razu nie zapytała o dziecko"

– Sprawa jest pilna, bo dziecko od urodzenia jest w szpitalu. Mama ani razu nie zapytała o dziecko – podkreśla Ewa Mikulska z PCPR w Garwolinie. Urzędniczka dodaje także, że z uwagi na to, że chłopczyk musi zostać zabrany ze szpitala jak najszybciej, rodzina, która będzie chciała się podjąć opieki nad nim, musi mieć załatwione wszystkie formalności.

– To musi być rodzina, która już została zakwalifikowana do pełnienia funkcji rodziny zastępczej i posiada zaświadczenie kwalifikacyjne. Niestety na naszym terenie nie udało nam się znaleźć rodziny dla dziecka. Jesteśmy w tak trudnej sytuacji, że szukamy dalej – wyjaśnia.

Apel do wszystkich rodzin zastępczych

Apelujemy zatem do wszystkich rodzin zastępczych z Polski, które ze swojego PCPR-u dostały zaświadczenie kwalifikacyjne o spełnieniu wszystkich wymogów określonych w Ustawie o wspieraniu rodziny o zgłaszanie się do PCPR w Garwolinie i pomoc chłopcu. Podajemy numer do kontaktu: 25 682 43 19.

Źródło: eGarwolin.pl