„Poszukujemy pilnie 3 rodzin dla opuszczonych noworodków”. Inaczej trafią do domu dziecka

2023-07-11 10:59

Na facebookowym profilu kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze oraz wspierającej dzieci z łódzkich domów dziecka „Rodzina Jest dla Dzieci” wystosowano gorący apel o dom zastępczy dla trzech nowo narodzonych dzieci. W przeciwnym razie maluszki trafią do domu dziecka.

„Poszukujemy pilnie 3 rodzin dla opuszczonych noworodków”. Inaczej trafią do domu dziecka
Autor: Getty images „Poszukujemy pilnie 3 rodzin dla opuszczonych noworodków”. Inaczej trafią do domu dziecka

„To dopiero poniedziałek, a już dostaliśmy ze szpitali zgłoszenie, że mamy pilnie wskazać nowe domy dla 3 nowo narodzonych maleństw” – czytamy w komunikacie.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Trzy noworodki czekają na dom

Cała trójka to chłopcy. Każdy z nich urodził się na początku lipca, choć w innych dniach. Według wstępnych diagnoz lekarzy maluszki są zdrowe i gotowe do wypisu ze szpitali.

„W Łodzi nie mamy już żadnych wolnych miejsc ani w pogotowiach rodzinnych, ani w żadnych innych rodzinach zastępczych gotowych zaopiekować się noworodkiem. A chcemy uniknąć konieczności umieszczenia kilkudniowych dzieci w domu dziecka” – piszą w apelu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Kto może zaopiekować się dziećmi? Jak się zgłosić?

Poszukiwane są 3 rodziny zastępcze z kwalifikacjami lub rodziny adopcyjne, które zdecydują się pełnić na początek rolę rodzin zastępczych (z dowolnego regionu Polski).

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez facebookowy profil „Rodzina Jest dla Dzieci”.

„Prosimy o podawanie swoich numerów telefonów, żebyśmy mogli się jak najszybciej skontaktować” – czytamy w apelu.

Porzucony przez rodziców Staś w końcu znalazł dom. Przez rok mieszkał w szpitalu

Kampania społeczna „Rodzina Jest dla Dzieci” została zainicjowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi jesienią 2017 r. Jej celem jest promowanie rodzicielstwa zastępczego, wspieranie już istniejących rodzin zastępczych oraz poszukiwanie kandydatów na nowe, a także pomaganie najbardziej potrzebującym rodzinom biologicznym, zwłaszcza tym, które starają się odzyskać dzieci z domów dziecka lub którym grozi odebranie dzieci.