Pozują do zdjęć po porodzie. Są piękne, mimo że ich ciała są niedoskonałe

2022-07-18 15:13

Przygotowałaś się do bycia mamą, ale nie byłaś gotowa na to, co ciąża zrobi z twoim ciałem. Rozstępy, wiotka skóra, pajączki, nadmiar kilogramów to tylko niektóre z problemów, z którymi się borykasz. Jak sobie z nimi poradzić i czy w ogóle trzeba? Te kobiety się zbuntowały i pokazały, że ciało po porodzie również może być piękne - chociaż niedoskonałe. Zobaczcie!

Pozują do zdjęć po porodzie. Są piękne, mimo że ich ciała są niedoskonałe
Autor: screen/instagram @mels_lifewithtwins/@gigi_hobbs/@drugacna_mama Pozują do zdjęć po porodzie. Są piękne, mimo że ich ciała są niedoskonałe

Ciało po ciąży może kobietę zaskoczyć. Nie jest już tak jędrne jak wcześniej, gdzieniegdzie skóra stała się wiotka, pozbawiona sprężystości, nieestetyczna. Kobiety po porodzie przeżywają traumę i chcą jak najszybciej wrócić do figury sprzed ciąży.

Wpatrują się w okładki kolorowych magazynów, przedstawiających śliczne kobiety o jędrnych ciałach i zamartwiają, że one tak nie wyglądają. Czy to jest zdrowe? Jeśli motywuje do zadbania o siebie, to tak. Jeśli natomiast wpędza w kompleksy i prowadzi do braku samoakceptacji, to absolutnie!

Pokazały swoje ciało po ciąży

Są jednak kobiety, które się zbuntowały i stwierdziły, że ich ciała po ciąży też są piękne, mimo że nie przypominają tych prezentowanych na okładkach magazynów. W tym celu stworzyły The 4th Trimester Bodies Project, w którym kobiety pozują nago i pokazują swoje ciała po ciąży. Piękne ciała, bo prawdziwie kobiece!

Mamy zgłaszają się do tego projektu, żeby pokazać, że są razem w ciężkich chwilach. Musimy kochać swoje ciała, bo one sprawiają, że jesteśmy sobą. Ważne jest, aby nauczyć się kochać siebie, bo tylko wtedy będziemy umiały kochać najbliższych - wyjaśniła jedna z mam swój udział w akcji.

Ale odważnych mam jest więcej. Zobacz galerię ich zdjęć z instagrama.

Zabiegi ginekologii estetycznej likwidujące wstydliwe problemy po porodzie