Prezenty komunijne oczami fotografki. Zakpiła z oczekiwań rodziców

2024-04-30 10:21

Sezon komunijny już za rogiem. Wiele osób, które otrzymały zaproszenie, zastanawia się już, co podarować dzieciom z tej okazji. Zwłaszcza że niektórzy rodzice oczekują naprawdę nietuzinkowych upominków za niemałe pieniądze. Pewna fotografka postanowiła zakpić sobie z tych oczekiwań.

Prezenty komunijne oczami fotografki. Zakpiła z oczekiwań rodziców
Autor: Instagram/@matriioszka Prezenty komunijne oczami fotografki. Zakpiła z oczekiwań rodziców

Spis treści

  1. Materializm a komunia święta. Coraz więcej i drożej
  2. Prezenty komunijne oczami fotografki. Satyryczny komentarz

Materializm a komunia święta. Coraz więcej i drożej

Maj jest miesiącem komunii. W ostatnim czasie jednak przestała się ona kojarzyć z przeżywaniem ważnego dnia, kiedy to dziecko po raz pierwszy przyjmie eucharystię. Teraz rozmyślając o tym sakramencie, większość zaproszonych myśli wyłącznie o ogromnym wydatku, jaki na nich czeka. Coraz częściej słyszy się, że "nie wypada dać skromnego prezentu". Część nie tylko dzieci, ale również rodziców oczekuje najnowszych gadżetów, drogich prezentów i grubej koperty, aby móc pochwalić się tym, co dostali. 

Nie da się ukryć, że niektóre przyjęcia komunijne zaczynają przypominać huczne wesela, na które niekiedy rodzice muszą nawet zaciągnąć kredyt, aby móc zapewnić jak najlepsze atrakcje dla dziecka i dzieci. W mediach społecznościowych można znaleźć całą masę nagrań i zdjęć pokazujących nie tylko huczne imprezy komunijne, ale również ekstrawaganckie prezenty, jakie dzieci otrzymują z tej okazji. Jeśli chodzi o prezent, to specjaliści podkreślają, że sumę, jaką planujemy wydać, powinno się głównie ustalać na podstawie naszych relacji z dzieckiem, które przystępuje do komunii. Jednak coraz powszechniejsza staje się zasada, że w kopercie powinna się znaleźć równowartość tak zwanego talerzyka. 

Prezenty komunijne oczami fotografki. Satyryczny komentarz

Karolina Wojtas - znana i ceniona fotografka - postanowiła pokazać materialistyczną otoczkę, która już na chyba na stale obległa sakrament komunii świętej. Nie da się nie zauważyć bowiem, że przybiera ona coraz bardziej komercyjny wymiar. Prezenty każdego roku są coraz to bardziej luksusowe, a co za tym idzie coraz droższe. Quady, smartfony czy konsole to tylko czubek góry lodowej. Fotografka w 2019 roku podzieliła się zdjęciem, które jest jej satyrycznym komentarzem dotyczącym materializmu otaczającego pierwszą Komunię Świętą. Od tego czasu zdjęcie pojawia się każdego roku na mediach społecznościowych w okolicach maja. 

Na fotografii widzimy chłopca w albie, który stoi wyprostowany ze złożonymi rękami, jak do modlitwy. Przed nim można zobaczyć ułożone prezenty komunijne i pieniądze. Pod zdjęciem udostępnionym na Instagramie pojawiła się cała masa komentarzy. Niektórzy próbowali nawet policzyć, ile pieniędzy leży przed chłopcem. 

Ile kasy, o chłopie

Warto jednak podkreślić, że fotografia była wystylizowana przez fotografkę i nie jest odzwierciedleniem dla rzeczywistej sytuacji.

Sonda
Kredyt na przyjęcie komunijne to dobry pomysł?